Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA стартував на Донеччині

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA стартував на Донеччині

17 жовтня 2013

16 жовтня 2013 року Мандрівний кінофестиваль Docudays UA на Донеччині відкрився переглядом фільму «Ромська мрія» режисера Романа Бондарчука у Західній виправній колонії № 97 м. Макіївки, який подивилися понад 500 засуджених. Четвертий рік поспіль правозахисна організація «Донецький меморіал» організовує показ документальних фільмів з прав людини в Донецькій області і, зокрема, в місцях позбавлення волі.

Після перегляду представник громадської організації ромів «Мірікля» Наталя Варакута  розповіла про життя та проблеми ромів Донеччини.

На питання журналістів відповіли також начальник управління Державної пенітенціарної служби в Донецькій області генерал-майор Юрій Приходько та його заступник полковник Василь Бурак. Про вирішення проблем із працевлаштуванням розповіла Ольга Кацаран із Донецького обласного центру зайнятості.

Впродовж місяця запланований показ 5-6 документальних стрічок у всіх 20 установах виконання покарань Донецької області. Є підстави сподіватися, що минулорічне досягнення – 1600 глядачів – цього року буде перевершено.

Трирічний досвід співпраці з кінофестивалем документальних фільмів  Docudays UA логічно підвів до ідеї організації таких показів у колоніях протягом усього року. Це можливо зробити завдяки створенню кіноклубів в установах виконання покарань. Керівництво управління Державної пенітенціарної служби в Донецькій області підтримує таку ініціативу, що виникла і реалізовується за сприяння Оргкомітету кінофестивалю Docudays UA. Начальник управління Державної пенітенціарної служби в Донецькій області ухвалив типове Положення про кіноклуб в установі виконання покарань. Є задум завдяки діяльності кіноклубів розширити репертуар, демонструвати й навчальні стрічки.

Показ фільмів Мандрівного кінофестивалю для мешканців Донецька почнеться 28 жовтня в кінотеатрі "Гірняк" (район шахти Заперевальна) стрічкою "Ромська мрія". Продовження показів – 29 і 31 жовтня. Ці ж фільми можна буде подивитись 5,  11 та  14 листопада у Донецькому університеті економіки та права; 1, 8 та 15 листопада їх переглянуть мешканці Донецького притулку для бездомних осіб та жителі селища Старобешева.

Наприкінці листопада фільми Мандрівного фестивалю планує показати і й Донецький правозахисний центр.

 

Олександр Букалов, «Донецький меморіал»

 

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
Мандрівний Docudays UA–2019: підбиваємо підсумки
Новини
30 грудня 2019
Такі, як є: стоп булінг! Виставка на Закарпатті
Новини
27 грудня 2019
Стерильний Інтернет
Новини
21 грудня 2019
У Гадячі говорили про мотивацію та боролись з кібербулінгом
Новини
19 грудня 2019
Активісти бідкаються, а влада заважає змінювати життя людей на краще
Новини
19 грудня 2019
Фільм «Сакава» відкриває завісу життя онлайн-шахраїв
Новини
19 грудня 2019
Які висновки зробили активісти після перегляду фільму «Дівчата у грі»
Новини
18 грудня 2019