Тренінг для слухачів секції історії України та правознавства

Тренінг для слухачів секції історії України та правознавства

13 листопада 2013

Для слухачів секції історії України та правознавства міського відділення Тернопільської МАН відбувся навчальний тренінг на тему: «Документальне авторське кіно як навчальне джерело інформації». МАНівці долучилися до 10 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Володимир Ханас, відомий громадський діяч, презентував фільм «Ромська мрія» режисера Романа Бондарчука. Він розповів про фестиваль і цікаву зустріч з однією із героїнь фільму.

Цикл «Ромська мрія» – це дослідження українськими документалістами проблем ромів Закарпатської області; це чотири історії про мешканців таборів – Дениса, Мирослава, Діани та Ренати, яких вважають успішними в ромському середовищі, тож вони прагнуть бути взірцями.

Після перегляду викладач секції історії України, кандидат історичних наук Тетяна Гонтар провела опитування, щоб дізнатися враження присутніх. Слухачі історичної та правничої секцій МАНУ не залишилися байдужими. Вони говорили про потребу в освітніх, медичних, юридичних заходах, щоб подолати бідність та антисанітарію в таборах ромів. Також ситуація щодо грамотності ромів на сьогодні є невтішною: більшість дорослого населення як у селах, так і в містах практично не вміють читати, писати, рахувати або роблять це з певними труднощами. Лише 2 % ромського населення мають базову або повну вищу освіту. Водночас глядачі закликали до поваги до ромів, їхніх традицій та культури.  

Кандидат юридичних наук ТНЕУ Оксана Яремко зазначила, що «Ромська мрія» дала можливість ознайомитись не тільки з історією головних героїв, а й побачити життя ромських громад зсередини, зрозуміти, що цей народ потребує правового і юридичного захисту.

Для всіх учасників зустріч була пізнавальною і цікавою.

 

Джерело: http://news-te.blogspot.com/2013/11/blog-post_11.html

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
Docudays UA перенесено у зв'язку з карантином
Новини
12 березня 2020
Мандрівний Docudays UA–2019: підбиваємо підсумки
Новини
30 грудня 2019
Такі, як є: стоп булінг! Виставка на Закарпатті
Новини
27 грудня 2019
Стерильний Інтернет
Новини
21 грудня 2019
У Гадячі говорили про мотивацію та боролись з кібербулінгом
Новини
19 грудня 2019
Активісти бідкаються, а влада заважає змінювати життя людей на краще
Новини
19 грудня 2019
Фільм «Сакава» відкриває завісу життя онлайн-шахраїв
Новини
19 грудня 2019