Показ фільму "Ромська мрія" у Чернівецькій ЗОШ № 2 ім. Юрія Федьковича

Показ фільму "Ромська мрія" у Чернівецькій ЗОШ № 2 ім. Юрія Федьковича

20 листопада 2013

14 листопада в рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA у Чернівецькій ЗОШ № 2 ім. Юрія Федьковича учні з тринадцяти міських євроклубів переглянулидокументальний цикл «Ромська мрія» − історії про ромів, які намагаються долати обмеження, руйнувати стереотипне дискримінаційне ставлення до себе, але прагнуть залишатися ромами і не втрачати своєї культурної ідентичності.

 

 

Захід було присвячено Міжнародному дню толерантності. А несподіванкою для всіх учасників стала можливість відчути колорит ромської культури та поспілкуватись з успішними ромами, які донині зберігають і підтримують свої традиції.

 

Гостями кінопоказу були Зінаїда Чуравіна – сільський голова Білівців Хотинського району на Буковині – і ромські музики, які виконали кілька традиційних мелодій.

 

Зінаїда Чуравіна повідала школярам свою життєву історію і нагадала відому істину: не важливо, звідки ти ідеш, а важливо – куди. В інтерв’ю журналісту газети «Буковина» Івану Агатію сільський голова, зокрема, розповіла: 

 

«Скажу не без гордості: я  зі славного циганського роду ЧуравінихТих корінних циган, які через історичні обставини свого часу покинули родинне обійстя в Румунії і завдяки допомозі білівчан осіли поряд з ними. Назавжди. Бабцю, пам’ятаю, звали Катінкою (тобто Катериною), а діда – Георгієм. Він загинув на війні. Батька звалиАфанасієм, він народився 1917 року. Нас  сестер і братів, було п’ятеро. Один брат такожне повернувся з Другої світової війни. 

 

Мати Ляна (тобто Уляна). Ще при доброму здоров’ї. Мати працювала в колгоспі. А дід і батько (уже покійні) займалися тим, чим усі цигани  ковальством. З’їжджалися до них люди з усієї округи. Продовжувачем їхньої справи був мій двоюрідний брат. І навіть зараз у кузні, яку я зберегла та відродила, кують залізо. Ковальською справою займаються Віталій Пилепецький і Олександр Базь.

 

У селі люди ще тримають коней, а також ковалі одержують замовлення від фермерського господарства "Тарас", яке вирощує сою».

 

Захід відбувся за сприяння та підтримки управління освіти Чернівецької міської ради.

 

Ігор Мосін,

 

Євгенія Олійник

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
Docudays UA перенесено у зв'язку з карантином
Новини
12 березня 2020
Мандрівний Docudays UA–2019: підбиваємо підсумки
Новини
30 грудня 2019
Такі, як є: стоп булінг! Виставка на Закарпатті
Новини
27 грудня 2019
Стерильний Інтернет
Новини
21 грудня 2019
У Гадячі говорили про мотивацію та боролись з кібербулінгом
Новини
19 грудня 2019
Активісти бідкаються, а влада заважає змінювати життя людей на краще
Новини
19 грудня 2019
Фільм «Сакава» відкриває завісу життя онлайн-шахраїв
Новини
19 грудня 2019