У Компаніївці стартував 10 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

У Компаніївці стартував 10 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

02 грудня 2013

25 листопада для всіх мешканців Компаніївського району Кіровоградської області відбулася знакова подія – вперше в історії району стартував 10 Мандрівний DocudaysUA.


На відкритті фестивалю компаніївці переглянули та обговорили фільм режисера Сергія Буковського «Завтра свято», який поклав початок новій, критичній хвилі українського неігрового кіно.


Глядачі не залишилися байдужими до героїнь стрічки – радянських жінок-робітниць, чий соціальний статус позбавляв їх будь-яких життєвих перспектив. В обговоренні взяв участь і заступник голови Компаніївської районної державної адміністрації І.В. Дубров. Він зазначив, що забезпечення прав людини є одним із пріоритетних завдань державної влади.

 

Також у центральній районній бібліотеці працювала «Жива бібліотека», яка складалася із «книг», щодо яких існує упереджене ставлення в суспільстві. Важливо, що найбільшактивними у спілкуванні з «живою книгою»  були молоді люди. Учасники відзначили, що їхнє ставлення до наркозалежних, віл-інфікованих, засуджених змінилося на краще. Вони почали розуміти цих людей і зробили для себе висновок: не варто витрачати своє життя на сумнівні задоволення. А одна дівчина зауважила: «У мене ще ніколи не було такого відвертого, щирого співрозмовника».

 

В той час у районній бібліотеці для дітей компаніївці могли отримали безкоштовні юридичні консультації з питань насилля у сім'ї, проявів дискримінації, захисту прав людей з обмеженими можливостями і прав учнів та студентів.

26 листопада відбувся показ та обговорення документального фільму «…Нехай життя наше в інших триває» (реж. Ґеорґій Молодцов) у центральній районній бібліотеці.


Джерело: http://vzajemodija.wordpress.com/page/2/

 

 

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
Мандрівний Docudays UA–2019: підбиваємо підсумки
Новини
30 грудня 2019
Такі, як є: стоп булінг! Виставка на Закарпатті
Новини
27 грудня 2019
Стерильний Інтернет
Новини
21 грудня 2019
У Гадячі говорили про мотивацію та боролись з кібербулінгом
Новини
19 грудня 2019
Активісти бідкаються, а влада заважає змінювати життя людей на краще
Новини
19 грудня 2019
Фільм «Сакава» відкриває завісу життя онлайн-шахраїв
Новини
19 грудня 2019
Які висновки зробили активісти після перегляду фільму «Дівчата у грі»
Новини
18 грудня 2019