Освітяни про Docudays UA

Освітяни про Docudays UA

21 жовтня 2013
Документальне кіно – це перш за все авторське кіно. Власне, автор через призму своїх почуттів передає емоції, переживання, своє бачення. Документальне кіно - це некомерційне кіно. Воно рідко збирає повні глядацькі зали, але  найбільш виразно і реалістично відображає навколишній світ.

• Чи можна документальне кіно запросити в школу?
• Чи потрібно його запрошувати в школу?

Ці питання звучали в центрі навчального семінару «Формування в суспільстві розуміння людської гідності як найвищої цінності через кінодокументалістику», який відбувся 17 жовтня 2013 року в приміщенні Науково-методичного центру освіти в рамках 10 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Слухачами і глядачами семінару були вчителі правознавства м. Львова.

Перегляд документального фільму «Мрія» молодої режисерки Дар’ї Дрюченко розкрив світ справжніх, а не акторських почуттів, які змусили замислитись, а можливо, й переосмислити свої вчинки чи ставлення до себе, рідних і тих, хто поруч. Про що ж цей фільм? Це фільм про відчай, родинні стосунки, моральні цінності, безвихідь і про … любов! Любов до родини, учнів, роботи, життя. Безвихідь, у якій опинилась героїня, не вбила у ній цього почуття любові, а, навпаки, загартувала її і дала їй МРІЮ. А разом із мрією і надію.

Фільм порушує важливі соціальні, суспільні та гуманістичні проблеми. Про все це говорили учасники семінару. Вони висловили побажання, що документальні фільми необхідно використовувати у навчально-виховному процесі, оскільки вони мають глибокий соціальний і психологічний зміст.

 

Наталія Голосова, вчитель-методист

 

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
Мандрівний Docudays UA–2019: підбиваємо підсумки
Новини
30 грудня 2019
Такі, як є: стоп булінг! Виставка на Закарпатті
Новини
27 грудня 2019
Стерильний Інтернет
Новини
21 грудня 2019
У Гадячі говорили про мотивацію та боролись з кібербулінгом
Новини
19 грудня 2019
Активісти бідкаються, а влада заважає змінювати життя людей на краще
Новини
19 грудня 2019
Фільм «Сакава» відкриває завісу життя онлайн-шахраїв
Новини
19 грудня 2019
Які висновки зробили активісти після перегляду фільму «Дівчата у грі»
Новини
18 грудня 2019