Мандрівний фестиваль Docudays UA – у Чорноморському державному університеті імені Петра Могили

Мандрівний фестиваль Docudays UA – у Чорноморському державному університеті імені Петра Могили

10 грудня 2013

5 грудня у Миколаєві у стінах Чорноморського державного університету імені Петра Могили відбулося відкриття Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

 

За три дні фестивальних показів миколаївським глядачам продемонстрували 12 повнометражних і короткометражних картин з України, Канади, Сербії, Чехії, Великобританії, Китаю, Шотландії та інших країн.

На відкритті фестивалю тимчасовий мер Миколаєва, секретар міської ради Юрій Гранатуров підкреслив, що документальне кіно – це, напевно, найскладніший жанр кіномистецтва.

 

«У документальному кіно, в якому можна експериментувати, набагато більше можливостей, аніж у художньому. І міжнародна палітра, яку я побачив у каталозі представлених фільмів кінофестивалю, дуже цікава. Там надзвичайно багато країн, чимало авторів: від молодих до сивочолих, від досвідчених до тих, хто тільки робить пробу пера. Хочу наголосити, що це буде чудово і дуже цікаво»,– сказав Юрій Гранатуров.

 

І хоча документальні кінопокази й не збирають повні зали, проте інтелектуальний глядач щоразу лишається задоволеним. Найбільше миколаївцям сподобався сербський фільм «Драган Венде. Західний Берлін», який демонстрували у кінотеатрі «Юність».

 

Герої картини – югослави, які ще до падіння Берлінського муру, використовуючи свій привілейований на той час паспорт громадянина Югославії, переїхали жити у Західний Берлін. Ці люди, напевно, з тих небагатьох, хто шкодує про падіння стіни  – вони ностальгують за тим життям, коли були «королями», і проклинають Горбачова за розвал СРСР.

 

Після сеансів в актовій залі ЧДУ імені Петра Могили студенти влаштували обговорення переглянутих фільмів. Наприклад, англійська стрічка «Революціонер з примусу» про події, коли мешканці Ємена вийшли на демонстрації з вимогою про повалення 33-річної диктатури Алі Абдулли Салеха, наштовхнула глядачів на думку, що ситуація в Ємені 2011 року виразно нагадує сьогоднішні події в Україні. Проте тут, на щастя, все проходить у більш мирній формі. У Ємені так само все починалося зі звичайної мирної акції громадян, проте якоїсь ночі влада напала на мітингувальників, силою їх розігнала, використовуючи при цьому вогнепальну зброю, в результаті чого мітинг переріс у революцію.

 

Варто відзначити, що ректор Чорноморського державного університету Леонід Клименко, виш якого приймає у своїх стінах Мандрівний фестиваль Docudays UA, підкреслив, що проведення цього фестивалю не треба пов'язувати з нинішніми подіями у Києві, адже його планували задовго до початку мітингів у столиці.

 

«Зрозуміло, ми йдемо у Європу. Тому права людини, людські цінності, європейські, моральні, релігійні цінності є для нас головними. І ми повинні не просто споглядати, а ще й наблизитися до тих моральних ідеалів, які властиві людині взагалі», – додав ректор Леонід Клименко.

Організатори фестивалю запрошують усіх миколаївців приєднатися до численної аудиторії поціновувачів документального кіно.

 

Андрій Лохматов

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
Docudays UA перенесено у зв'язку з карантином
Новини
12 березня 2020
Мандрівний Docudays UA–2019: підбиваємо підсумки
Новини
30 грудня 2019
Такі, як є: стоп булінг! Виставка на Закарпатті
Новини
27 грудня 2019
Стерильний Інтернет
Новини
21 грудня 2019
У Гадячі говорили про мотивацію та боролись з кібербулінгом
Новини
19 грудня 2019
Активісти бідкаються, а влада заважає змінювати життя людей на краще
Новини
19 грудня 2019
Фільм «Сакава» відкриває завісу життя онлайн-шахраїв
Новини
19 грудня 2019