Дніпропетровськ: враження від фільму «Лізо, ходи додому»

Дніпропетровськ: враження від фільму «Лізо, ходи додому»

25 жовтня 2014

22 жовтня Мандрівний фестиваль DocudaysUA у Дніпропетровську відкрився фільмом литовської режисери Оксани Бурої «Лізо, ходи додому», що цього річ перемогла у конкурсі DOCU/КОРОТКО.

Тонкий та чуттєвий фільм про долю восьмирічної дівчинки Лізи, яка від нерозуміння та відсутності любові в родині постійно втікає у свій власний світ, розчулив глядачів. Фільм демонструвався на базі кіноклубу в Дніпропетровській обласній науковій універсальній бібліотеці. Глядачами стали молодь віком від 14 до 18 років, школярі, студенти професійно-технічних навчальних закладів.

Історія Лізи знайшла відгук у серцях молоді, вони щиро співчували дівчинці, намагались дати поради мамі, сперечались, чому родина та суспільство не звертає уваги на цю проблему. Події в далекій балтійській країні були актуальні та знайомі глядачам у Дніпропетровську. Брак любові та уваги з боку батьків, злиденні умови життя, відсутність домашнього затишку та піклування – проблеми, які несумісні з уявленням про щасливе дитинство.

Поступово від обговорення самого сюжету фільму аудиторія перейшла до сьогодення, до прикладів з власного життя, до реалій, які оточують кожного. Постало питання, хто відповідає за долю дитини: мати, батьки, родина, соціальні служби, держава  чи суспільство? Чи варто в подібній ситуації позбавляти батьківських прав та забирати дитину з родини чи дитині краще з батьками, якими вони б не були? Як співвідносити права дитини та обов’язки батьків? Як має поводитись батько та мати по відношенню до своєї дитини?

Під час обговорення раз-у-раз озвучувались різні права дитини, серед них були – право на любов та піклування батьків, право на харчування, право на медичне забезпечення, право на житло, право на гру, право на гідне поводження.

Мистецтво, як завжди невловимо, виконало свою роль – достукалось до сердець глядачів та дало підґрунтя для подальших роздумів.

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
Docudays UA перенесено у зв'язку з карантином
Новини
12 березня 2020
Мандрівний Docudays UA–2019: підбиваємо підсумки
Новини
30 грудня 2019
Такі, як є: стоп булінг! Виставка на Закарпатті
Новини
27 грудня 2019
Стерильний Інтернет
Новини
21 грудня 2019
У Гадячі говорили про мотивацію та боролись з кібербулінгом
Новини
19 грудня 2019
Активісти бідкаються, а влада заважає змінювати життя людей на краще
Новини
19 грудня 2019
Фільм «Сакава» відкриває завісу життя онлайн-шахраїв
Новини
19 грудня 2019