В Івано-Франківську говорили про права жінок і згадували події Євромайдану

В Івано-Франківську говорили про права жінок і згадували події Євромайдану

28 листопада 2016

Покази Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Івано-Франківську, як завжди, зібрали біля великого екрана небайдужих громадян. Протягом чотирьох днів глядачі мали змогу подивитися одинадцять документальних фільмів.

 

Центральною темою більшості стрічок була роль жінок у розвитку громадянського суспільства та формуванні історично-політичних подій різних країн. Фестиваль стартував фільмом «Жіноча «Солідарність» режисерів Марти Дзідо та Пьотра Шлівовського про події 80-х років у Польщі. Після перегляду традиційно відбулося обговорення фільму. Місцеві активістки говорили також і про ідею створення Жіночого клубу в Івано-Франківську. Ліцензіатка TEDxIvano-FrankivskWomen Христина Вінтонів зазначила, що активність жінок у Івано-Франківську є щоразу вищою і об’єднання зусиль тільки підсилить їх видимість.

 

 

До річниці Євромайдану франківчанам та гостям регіональний партнер Мандрівного фестивалю Docudays UA у Івано-Франківську ГО «Молода Просвіта» показав цикл короткометражок «Енциклопедія Майдану» режисера Сергія Лисенка. Глядачі мали змогу через онлайн-зв’язок безпосередньо поспілкуватися з однією з героїнь фільму «Євромайдан SOS» Олександрою Романцовою. Олександра згадувала про найбільш напружені моменти протистоянь, про роботу над збором доказів порушення прав людини під час Майдану для Міжнародного кримінального суду.

 

«На мою думку, майбутнє в руках кожного з нас. І лише єдність допоможе нам відстояти свою свободу до кінця, а такі фільми сприятимуть в усвідомленні цього», – підсумувала Євгенія Бардяк, керівник ГО «Молода Просвіта» та регіональна координаторка Мандрівного фестивалю в Івано-Франківську.

 

Фото: ГО «Молода Просвіта»

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
Мандрівний Docudays UA–2019: підбиваємо підсумки
Новини
30 грудня 2019
Такі, як є: стоп булінг! Виставка на Закарпатті
Новини
27 грудня 2019
Стерильний Інтернет
Новини
21 грудня 2019
У Гадячі говорили про мотивацію та боролись з кібербулінгом
Новини
19 грудня 2019
Активісти бідкаються, а влада заважає змінювати життя людей на краще
Новини
19 грудня 2019
Фільм «Сакава» відкриває завісу життя онлайн-шахраїв
Новини
19 грудня 2019
Які висновки зробили активісти після перегляду фільму «Дівчата у грі»
Новини
18 грудня 2019