Кіровоградщина: кіно, що говорить про права людини

Кіровоградщина: кіно, що говорить про права людини

06 грудня 2016

В останні дні листопада ХІІІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA мандрував по Олександрійському та Знам’янському районах Кіровоградщини разом з ГО «Взаємодія». Учні місцевих шкіл та працівники відділу освіти Олександрійської РДА мали нагоду подивитися документальні фільми цьогорічного Docudays UA.

 

Особливе враження на учнів 5-7 класів справив фільм німецького режисера Андре Гьормана «Кровлі: кожному ковбою потрібен свій кінь». Як і їхні однолітки з Компаніївського району, діти з Нової Праги, Олександрії та Суботців співпереживали головному героєві, який доклав чимало зусиль, щоб досягти своєї мети.

 

 

А старшокласники Нової Праги після перегляду фільму «Тягар доказів» (Німеччина, режисер Стефан Кессіссоглу), під час обговорення, дійшли висновку: проблема біженців потребує негайного вирішення, бо люди страждають і можуть втратити найцінніше – життя.

 

 

Також старшокласники в Суботцях мали нагоду подивитися короткометражні фільми «Highnoon у Вінті» (Швейцарія, режисер Дмитро Тяжлов) і «Ще один день в Єгипті» (Сербія, Швейцарія, режисери Коріна Швінґрубер Іліч та Нікола Іліч). І зазначили, що документальні фільми виявилися дуже цікавими і змушують задуматися й згадати про права людини.

 

Та не тільки діти мали змогу подивитися кіно. Працівники Олександрійського районного відділу освіти також переглянули фільми з колекції Docudays UA. Окрім «Кровлі» Андре Гьормана та «Загублених» режисерки Світлани Шимко, їм був показаний фільм швейцарських режисерів Франчески Скалісі й Марка Олекси «Моріом». Цікавим було те, що реакція працівників відділу освіти була схожа на реакцію дітей. Коментуючи «Загублених» вони також думали спочатку, що це злодій нишпорить у валізі, і так само пишалися героєм фільму «Кровлі». Історія бангладешської красуні Моріом викликала обурення глядачів через порушення прав людини в цій країні.

 

 

Насиченим видався й останній день фестивалю. 1 грудня відбувся семінар для вчителів Компаніївського району, на якому учасники не лише переглянули й обговорили документальне кіно, а й набули навички організації дискусії після переглядів.

 

Текст та фото: Олена Мірхайдарова, координатор фестивалю в Кіровоградській області

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
20 Мандрівний завершився, що далі?
Новини
15 лютого 2024
20 ювілейний Мандрівний Docudays UA у цифрах
Новини
01 лютого 2024
Про те, якою може бути робота журналістів: кінопокази Мандрівного Docudays UA на Житомирщині
Новини
04 січня 2024
20 Мандрівний Docudays UA завітав на Хмельниччину
Новини
04 січня 2024
Як ми спільно створювали «образ майбутнього» на 20 ювілейному Мандрівному Docudays UA
Новини
29 грудня 2023
Сквер Docudays UA та видатні особистості: Мандрівний фестиваль очима Володимира Ханаса
Інтерв'ю
29 грудня 2023
Геннадій та Ігор Кофман: мандрівка історією із засновниками Docudays UA
Інтерв'ю
28 грудня 2023