Результати розслідування інциденту у Миколаєві під час Мандрівного фестивалю

Результати розслідування інциденту у Миколаєві під час Мандрівного фестивалю

10 грудня 2016

22 листопада в Миколаївському національному університеті ім. В. О. Сухомлинського у рамках Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбувся показ документального фільму «Люди, які прийшли до влади» режисерів Олексія Радинського та Томаша Рафи.

 

Фільм розповідає про розвиток подій в березні-квітні 2014 року на іншому боці лінії вогню у так званій «ДНР». Деякі студенти-глядачі розцінили хроніку подій, зафіксованих камерою, як «сепаратистську пропаганду» й залишили залу. Цей інцидент набув розголосу в ЗМІ та соціальних мережах, обріс домислами й активно використовувався проросійськими медіа для пропагандистських фейків.

 

У зв'язку з цим Оргкомітет фестивалю провів розслідування та аналіз інциденту. За результатами останніх повідомляємо про припинення співпраці з Обласною жіночою незалежною асоціацією «ДАНА» у місті Миколаєві. Ця організація вже не є регіональним партнером Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а її керівниця, Олена Кабашна, не є регіональним координатором фестивалю.

 

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA – не політичний, ми не запрошуємо на обговорення фільмів та на фестивальні заходи політиків, а тим паче не займаємося пропагандою. Це одне з найголовніших правил та етичних засад фестивалю.

 

На жаль, під час Мандрівного Docudays UA у Миколаєві це правило було порушене. 18 листопада пані Олена запросила виступити на відкритті фестивалю наступних політиків: заступника міського голови Олександра Омельчука (в минулому члена «Партії регіонів», а нині члена «Опозиційного блоку»), а також депутата міської ради Олександра Малікіна, який передав привітання фестивалю від глави «Опозиційного блоку» в Миколаїській міській раді Ігоря Дятлова.

 

19 листопада на відкритті виставки «Я і поліція» в якості почесних гостей були присутніми голова Обласної ради, член партії «Блок Петра Порошенка» Вікторія Москаленко та депутат міської ради, член партії «Опозиційний блок» Олександр Малікін.

 

22  листопада у Миколаївському національному університеті ім. В. О. Сухомлинського під час показу фільму «Люди, які прийшли до влади», в «президії» були присутні політики від «Опозиційного блоку» та «Українського вибору». Оргкомітет фестивалю Docudays UA вбачає у діях пані Олени Кабашної серйозне порушення Регламенту фестивалю, що завдало шкоди його репутації.

 

Оргкомітет Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

 

На фото - кадр з фільму «Люди, які прийшли до влади»

XV
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень — Грудень 2018
Мандрівний Docudays UA-2018: підбиваємо підсумки
Новини
28 грудня 2018
Розмова з Катериною Калитко про стрічку «Зворотний бік усього» й кіно як спосіб проговорення індивідуальних і колективних травм
Інтерв'ю
25 грудня 2018
Показ фільму «Ґвендолін» у харківському «Центрі пробації»
Новини
22 грудня 2018
Мандрівний Docudays UA завершив шосту подорож Рівненщиною
Новини
22 грудня 2018
Право на любов і право на щастя: перегляд фільму «Коли я чую спів птахів» у Харкові
Новини
22 грудня 2018
Семінар «Сучасна бібліотека – новий вимір» і показ стрічки «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» у Луцьку
Новини
21 грудня 2018
Дискусія «Бібліотеки як центри громад: виклики, можливості, стратегії успіху» у Харкові
Новини
21 грудня 2018