«Права людини очима дітей»: виставки в Ужгороді та Рівному

«Права людини очима дітей»: виставки в Ужгороді та Рівному

19 грудня 2016

Протягом майже трьох тижнів у школах міста Ужгорода показували фільми із циклу «Енциклопедія Майдану». Усі покази супроводжувалися палкими дискусіями й надзвичайно вразили учнів.

 

У результаті на базі архітектурної пам`ятки «Совине гніздо» відкрилася дитяча фотовиставка «Права людини очима дітей» у межах ХІІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

 

Фільми із циклу «Енциклопедія Майдану» режисера Сергія Лисенка — це історії про громадські ініціативи, що з'явилися на Майдані. Десять короткометражних стрічок в «Енциклопедії Майдану» розповідають про волонтерів, військових медиків на сході країни, інформаційні битви та боротьбу з розчаруванням.

 

 

Марія Симкович, організаторка виставки, зазначила, що такий захід проводиться вже втретє й став традиційним. А цьогоріч виставка та конкурс навіть стали міжнародними. Так, виставка мандруватиме не тільки навчальними закладами міста Ужгорода, а й відвідає Словаччину (навчальні заклади міст Пряшів та Кошіце).

 

Робота Вікторії Миронюк з міста Рівного

 

Також визначили переможців конкурсу малюнків «Права людини очима дітей» у Рівному. Учасників і переможців конкурсу дитячих малюнків «Права людини очима дітей» нагородили грамотами та цінними призами в неділю, 18 грудня, у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Загалом на конкурс надійшло 27 робіт не лише від учасників з Рівного, а й із Здолбунівського, Костопільського, Млинівського та Рівненського районів.

 

Робота Анастасії Ханас з міста Рівного

 

Усі учасники були розподілені на дві вікові групи: 7-12 та 13-17 років. Зокрема, переможцем конкурсу в першій (молодшій) віковій групі стала Вікторія Миронюк, учениця 6-А класу Рівненської української гімназії. Свою роботу під назвою «Майбутнє країни в наших руках» вона пояснила так: «Цим малюнком я показую, що український народ має право визначати політичну, економічну та соціальну долю своєї країни, використовуючи для цього мирні зібрання». А от у другій (старшій) віковій групі перемогла Анастасія Ханас, учениця 9-А класу Квасилівського НВК «Школа-ліцей». Коментуючи свою роботу, переможниця написала: «Людина повинна відчувати себе захищеною у всіх сферах життя під крилом справедливого правосуддя та верховенства права».

 

Конкурс «Права людини очима дітей» у Рівному проводила Рівненська обласна громадська організація «Комітет виборців України» в межах ХІІІ Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині. Організатори заходу в Ужгороді – управління освіти Ужгородської міської ради, ГО КАПЛ «Вестед», учнівське врядування міста Ужгорода «КОРЗО», ГО «Самоврядування молоді «Інсайдер».

 

Фото: Павло Равас, Марія Симкович та Святослав Дубов

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
Мандрівний Docudays UA–2019: підбиваємо підсумки
Новини
30 грудня 2019
Такі, як є: стоп булінг! Виставка на Закарпатті
Новини
27 грудня 2019
Стерильний Інтернет
Новини
21 грудня 2019
У Гадячі говорили про мотивацію та боролись з кібербулінгом
Новини
19 грудня 2019
Активісти бідкаються, а влада заважає змінювати життя людей на краще
Новини
19 грудня 2019
Фільм «Сакава» відкриває завісу життя онлайн-шахраїв
Новини
19 грудня 2019
Які висновки зробили активісти після перегляду фільму «Дівчата у грі»
Новини
18 грудня 2019