Мандрівний у Сокалі: дискусії про Україну

Мандрівний у Сокалі: дискусії про Україну

01 грудня 2016

Три фільми, чотири покази – саме так вперше пройшов у Червонограді, Соснівці та Сокалі ХІІІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Глядачі мали можливість подивитися фільми «10 секунд» Юлії Гонтарук, «Остап» Тараса Дроня та «Люди, які прийшли до влади» Олексія Радинського та Томаша Рафи.

 

Зокрема, у місті Сокаль в районному народному домі захід відкрив у режимі скайп-конференції громадський діяч, один із співзасновників Української Гельсінської Групи, Левко Лук`яненко. Присутні мали можливість поспілкуватись з цією надзвичайною людиною, поставити запитання, послухати історію встановлення незалежності України із вуст одного із її творців. Говорили багато: про минуле, теперішнє і майбутнє; говорили про Україну і світ; про націю в цілому і про конкретних людей; свідомість українців і, звичайно, про війну. 

 

 

Далі глядачі на заході у місті Сокаль мали можливість переглянути та обговорити фільм «Люди, які прийшли до влади». Фільм, котрий знімали у травні 2014 року, показує життя з тієї сторони - ДНР. Як «встановлювалась їхня нова держава». Фільм викликав не просто обговорення, а жваву дискусію про те, чому так сталося. Присутні відзначили, що власне ще у 90-х роках минулого століття, коли була можливість зробити схід нашої країни українським на хвилі національного піднесення, на жаль, цього не зробили. Говорили про те, що Харків, Запоріжжя, Дніпро зупинили агресора завдяки молоді; про те, що було і залишається проблемою створення якісного українського інформаційного поля тощо.

 

Участь у дискусії взяв і правозахисник, експерт ГО Центр правових та політичних досліджень СІМ Андрій Гнида. Він запропонував учасникам абстрагуватися від кольору прапорів, від мови і спробувати спроектувати чи можливими є події, відображені у документальній стрічці, на західних теренах. Це знову ж таки викликало обговорення.

 

Цьогоріч Мандрівний фестиваль Docudays UA, який є уже тринадцятим, у Сокалі відбувся вперше. Залишається сподіватися, що наступного року сокальчани матимуть змогу переглянути нові документальні фільми, подискутувати на важливі теми і, можливо, поспілкуватися з людьми, для яких слова «свобода», «права людини» є не просто словами.

 

Джерело: sokal.lviv.ua

На фото - кадр з фільму «Люди, які прийшли до влади»

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
Мандрівний Docudays UA–2019: підбиваємо підсумки
Новини
30 грудня 2019
Такі, як є: стоп булінг! Виставка на Закарпатті
Новини
27 грудня 2019
Стерильний Інтернет
Новини
21 грудня 2019
У Гадячі говорили про мотивацію та боролись з кібербулінгом
Новини
19 грудня 2019
Активісти бідкаються, а влада заважає змінювати життя людей на краще
Новини
19 грудня 2019
Фільм «Сакава» відкриває завісу життя онлайн-шахраїв
Новини
19 грудня 2019
Які висновки зробили активісти після перегляду фільму «Дівчата у грі»
Новини
18 грудня 2019