Зараз ми всі живемо в тилу. Показ «Боротьби Джамали» в Бердянську

Зараз ми всі живемо в тилу. Показ «Боротьби Джамали» в Бердянську

12 грудня 2017

Цього року Мандрівний Docudays UA привіз один фільм, якого не було на фестивалі в березні. Цей фільм – «Боротьба Джамали». Показ картини пройшов у школі № 2 міста Бердянськ. Особливістю показу стало те, що, крім школярів, на фільм прийшли й викладачі, які теж захотіли переглянути кінострічку.

 

Традиційно для кінопоказів у рамках фестивалю після фільму відбулося обговорення. Деяким учасникам дискусії було складно стримувати емоції, адже фільм дуже сильний.

 

Одна з учасниць обговорення зазначила: «Ця пісня… вона про трагедію, що може торкнутися кожного з нас. Це не лише про кримських татар, кримчан чи мешканців Донецької та Луганської областей. Вона про всіх нас».

 

Звучали думки, що фільм не про політику, а про людяність. Щоб не допустити нових депортацій, необхідно проговорювати травматичний досвід минулого, проводити освітню роботу. Адже те, що сталося тоді з кримськими татарами, може трапитися з кожним з нас, якщо при владі опиниться тоталітарна держава.

 

«Я тільки зараз зрозуміла, як під час Другої світової люди жили в тилу. Насправді, ми зараз також живемо в тилу. Це спочатку незвично, а потім звикаєш і починаєш жити як завжди, не звертаючи уваги на те, що відбувається на непідконтрольних територіях. Але це неправильно. Проблема ж існує», – сказала одна з учасниць обговорення.

 

 

А ось учениця, яка переїхала до Бердянська з окупованої Донецької області, поділилася особистим: «Коли Джамала перемогла, учитель історії розповів нам про депортацію. Хоча це було дуже небезпечно, оскільки батьки деяких дітей воювали в ополченні і його могли здати. Тоді в нас уже не було історії України».

 

Учасники обговорення також згадували, як уперше побачили в місті людей зі зброєю, як по вулицях проїжджали танки в напрямку Донецької області, як їздили машини швидкої допомоги під час подій у Маріуполі.

 

Наприкінці кожен думав, що може зробити особисто, аби вплинути на ситуацію. З'явилася ідея написати листи солідарності українським політв'язням, які сидять у тюрмах Росії, та більше розповідати оточенню про те, що відбувається в Криму: про викрадення, тортури й порушення прав людини.

 

Фото: Гульнара Абдулгазієва

XV
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень — Грудень 2018
Бібліотеки як «стовпи демократії» та центри публічного життя спільнот: фільм «Ex-Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» у Тернополі
Новини
19 жовтня 2018
Як говорити про війну у кіно? Мандрівний Docudays UA на Бієнале Довіри у Львові
Новини
17 жовтня 2018
Мандрівний Docudays UA стартує у Львові!
Новини
15 жовтня 2018
Сховище книг чи центр спільнот: куди рухаються українські бібліотеки
Новини
11 жовтня 2018
Представляємо трейлер Мандрівного Docudays UA 2018!
Новини
27 вересня 2018
XV Мандрівний Docudays UA розпочинає подорож Україною
Новини
26 вересня 2018
Мандрівний Docudays UA – незабаром в Україні
Новини
03 вересня 2018