Кому належить міський простір: Харків

Кому належить міський простір: Харків

20 листопада 2017

Цього року до кінопрограми Мандрівного Docudays UA входить фільм «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек». Історія стамбульських протестів – це не лише боротьба за культове, важливе для жителів місце. Ці протести в широкому розумінні були політичними, адже порушили питання: кому належить міський простір. Вони надихнули нас розпочати розмову про український контекст. Залучивши до обговорення локальних експертів(-ок), митців(-сткинь), урбаністів(-ок) та активістів(-ок), ми прагнемо дослідити, як розвиваються публічні простори в містах України та хто впливає на зміни в них.

 

Дискусійна програма в Харкові включатиме:

 

25 листопада, 19:00

 

Показ фільму «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек». Обговорення Харківського контексту. Зустріч з активіст(к)ами, присвячена боротьбі за кінотеатр «Боммер» у Харкові.

 

Місце: Кінотеатр «8½», вул. Донець-Захаржевського 6/8

 

Фільм розглядає не лише історію протестів проти знесення історичної будівлі кінотеатру в Стамбулі. Він також і про боротьбу проти комерціалізації публічного простору й того, як його привласнює великий капітал – на місці кінотеатру планували побудувати черговий торговельний центр. Пригадаємо, що саме з бажання громадян реалізувати своє «право на місто» розпочалася хвиля протестів по всій Туреччині у 2013 році – зокрема з площі Таксім і спротиву вирубці парку Ґезі.

 

Історія Харкова схожа на цю історію, але, на щастя, мала позитивне завершення. Кілька років тому студент(к)и вибороли право на збереження культурного осередку й історичної будівлі кінотеатру «Боммер». Після показу фільму відбудеться обговорення за участю активістів(-ок).

 

29 листопада, 19:00

 

Дискусія «Харківський модернізм: архітектурна спадщина й політика пам'яті»


Місце: Галерея «COME IN», вул. Данилевського, 26

 

Як ідеологічні процеси та сьогоденна політика пам'яті впливають на те, що архітектура радянського модернізму не визнається культурною спадщиною на офіційному рівні й рівні суспільного сприйняття? Непомітні для містян, такі споруди часто потерпають від неконтрольованих дій їх власників. У дискусії йтиметься про ключові будівлі в Харківському контексті та про ініціативи, спрямовані на їх захист.

 

Учасники й учасниці:

 

- Олександра Нарижна, архітекторка, урбаністка, дослідниця міста. Голова громадської організації «Міські Реформи». Організаторка та керівниця проектів з перетворення міського простору Харкова.

- Дмитро Булах, депутат Харківської обласної ради.

- Катерина Кублицька, реставраторка, архітекторка, членкиня команди Urban Forms Center.

- Анастасія Палій, архітекторка, членкиня команди «Міські Реформи».

- Анна Зяблікова, волонтерка сквоту «Автономія».

 

Модераторка – Євгенія Губкіна, дослідниця, архітекторка, кураторка, членкиня команди Urban Forms Center.

 

Партнер події: ГО «Urban Forms Center»

 

2 грудня, 19:00

 

Коли мистецтво привласнює простір. Розмова з художником Гамлетом Зіньковським і фотографом Ігорем Чекачковим. Модерує Вікторія Бавикіна, кураторка, арт-критикиня.


Місце: Галерея «COME IN», вул. Данилевського, 26

 

Яких форм може набувати боротьба за публічний простір? Хто його привласнює і як це можуть робити художники й художниці? Як мистецтво працює з простором – через критику змін, взаємодію з місцем, спостереження або інтервенції?

XV
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень — Грудень 2018
Бібліотеки як «стовпи демократії» та центри публічного життя спільнот: фільм «Ex-Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» у Тернополі
Новини
19 жовтня 2018
Як говорити про війну у кіно? Мандрівний Docudays UA на Бієнале Довіри у Львові
Новини
17 жовтня 2018
Мандрівний Docudays UA стартує у Львові!
Новини
15 жовтня 2018
Сховище книг чи центр спільнот: куди рухаються українські бібліотеки
Новини
11 жовтня 2018
Представляємо трейлер Мандрівного Docudays UA 2018!
Новини
27 вересня 2018
XV Мандрівний Docudays UA розпочинає подорож Україною
Новини
26 вересня 2018
Мандрівний Docudays UA – незабаром в Україні
Новини
03 вересня 2018