«Жива бібліотека» у Гадячі

«Жива бібліотека» у Гадячі

06 грудня 2018

У межах XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Dokudays UA на Полтавщині у Гадяцькому історико-краєзнавчому музеї була влаштована жива бібліотека «Рівні рівності».

 

«Жива бібліотека» — це не звичайна книгозбірня із запиленими на поличках книжками. Тут можна почитати «живі книги» — поспілкуватися з людьми.

 

 

«Кожна жива книга — це запрошення до діалогу, можливість позбавитися упереджень та стереотипів стосовно інших людей», – звернулася до відвідувачів(ок) модераторка заходів Docudays UA у місті Гадяч Ірина Орлова.

 

Активними читач(к)ами були учениці й ученики Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки та студент(к)и Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П Котляревського. Молодь подовгу не «відпускала» героїв і героїнь «Живої бібліотеки».

 

 

Зокрема, читали такі книги: «Архітектор душі» (Катерина Кулик, учителька), «Надія в нездоров’ї» (Нуруєва Анна, лікарка), «Біла ворона. Як воно?» (Галина Рудченко, учителька), «Коли обставини сильніші» (Таша Панкова, жителька міста, яка має статус внутрішньо переміщеної особи), «Телефонуй на 102» (Дмитро Марченко, дільничний офіцер поліції). «Читаючи», спілкуючись, намагалися зламати стереотипи стосовно певних груп гадяцької громади. Адже спілкування – це містки для порозуміння, містки дружби, містки комфортного співіснування членів громади.

 

Текст: Наталія Трикаш

Фото: Ірина Орлова

XV
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень — Грудень 2018
Мандрівний Docudays UA-2018: підбиваємо підсумки
Новини
28 грудня 2018
Розмова з Катериною Калитко про стрічку «Зворотний бік усього» й кіно як спосіб проговорення індивідуальних і колективних травм
Інтерв'ю
25 грудня 2018
Показ фільму «Ґвендолін» у харківському «Центрі пробації»
Новини
22 грудня 2018
Мандрівний Docudays UA завершив шосту подорож Рівненщиною
Новини
22 грудня 2018
Право на любов і право на щастя: перегляд фільму «Коли я чую спів птахів» у Харкові
Новини
22 грудня 2018
Семінар «Сучасна бібліотека – новий вимір» і показ стрічки «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» у Луцьку
Новини
21 грудня 2018
Дискусія «Бібліотеки як центри громад: виклики, можливості, стратегії успіху» у Харкові
Новини
21 грудня 2018