Молодь і поліцейські в Івано-Франківську вчилися розпізнавати дискримінацію та протидіяти їй

Молодь і поліцейські в Івано-Франківську вчилися розпізнавати дискримінацію та протидіяти їй

17 грудня 2018

Для «Молодіжних радників поліцейських», патрульних та дільничних поліцейських представники організації Центр «Соціальна дія» за сприяння ГО «Молода Просвіта Прикарпаття» провели тренінги з недискримінаційних підходів у роботі поліцейських у межах Мандрівного фестивалю Docudays UA. Понад 20 студентів(ок) різних навчальних закладів від училищ до університетів і майже два десятки правоохоронців області відвідали захід.

 

Експертка Центру «Соціальна Дія» Олена Бондаренко запропонувала опрацювати декілька ситуацій, які в той чи інший час трапилися в реальному житті. Після бійки студентів поліція наділа наручники тільки на хлопців з Туреччини й відвезла у відділок, а українців відпустили. Жінка відмовилася здавати в оренду власне житло внутрішньо переміщеним особам з Донецька, які звернулися за оголошенням. На біженця із Сомалі напали невідомі, коли він вийшов по хліб.

 

 

Учасники й учасниці вирішували, що з переліченого є проявом дискримінації та як має діяти поліція в кожному випадку. Після дискусій та обговорень група визначила, що дискримінація проявляється в разі обмеження прав людини за певною ознакою в публічній сфері. Серед таких ознак – вік, стать, віросповідання, сексуальна орієнтація, колір шкіри, етнічна приналежність, ґендерна ідентичність, стан здоров’я та інші.

 

Студентка коледжу технологій та бізнесу Марія Пархуць висловилася, що треба бути толерантними до людей, які відрізняються від більшості й поважати вибір кожного, якщо це не завдає шкоди.

 

 

Також обговорювали відео, на якому пересічні українці(ки) відповідають на запитання, чи треба створити окремий простір за межами міста для осіб з інвалідністю, лікувати від гомосексуальності, вводити податок для бездітних людей. Дійшли висновку, що більшість готові обмежувати права інших та дискримінувати, якщо це не стосується їх безпосередньо. Молодь запропонувала змінювати не місце проживання людей з інвалідністю, а створювати міста, доступні для всіх.

 

«Дуже часто наші стереотипні уявлення і, як наслідок, упереджене ставлення виникають не з власного досвіду, а нав’язаної картинки чи пліток, – говорить громадська діячка Євгенія Бардяк. – Не обов’язково сім’я з дітьми є неохайною чи шумною, а молодий ром, якого уява одразу малює як негативного персонажа, цілком може бути студентом-медиком».

 


 

Такі навчання допомагають представникам і представницям державних структур та майбутнім поліцейським краще розуміти суть прав та свобод людини, на яких базуються закони в кожній правовій державі.

XV
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень — Грудень 2018
Мандрівний Docudays UA-2018: підбиваємо підсумки
Новини
28 грудня 2018
Розмова з Катериною Калитко про стрічку «Зворотний бік усього» й кіно як спосіб проговорення індивідуальних і колективних травм
Інтерв'ю
25 грудня 2018
Показ фільму «Ґвендолін» у харківському «Центрі пробації»
Новини
22 грудня 2018
Мандрівний Docudays UA завершив шосту подорож Рівненщиною
Новини
22 грудня 2018
Право на любов і право на щастя: перегляд фільму «Коли я чую спів птахів» у Харкові
Новини
22 грудня 2018
Семінар «Сучасна бібліотека – новий вимір» і показ стрічки «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» у Луцьку
Новини
21 грудня 2018
Дискусія «Бібліотеки як центри громад: виклики, можливості, стратегії успіху» у Харкові
Новини
21 грудня 2018