Найефективніша зброя в боротьбі з насиллям – наша обізнаність і небайдужість. Показ і обговорення стрічки «Жінка в полоні» в Харкові

Найефективніша зброя в боротьбі з насиллям – наша обізнаність і небайдужість. Показ і обговорення стрічки «Жінка в полоні» в Харкові

02 грудня 2018

Напeрeдодні відкриття Всeсвітньої кампанії «16 днів проти насильства» 23 листопада 2018 року в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбувся показ документального фільму угорської режисерки Бернадетт Тузи-Ріттер «Жінка в полоні» у межах Мандрівного фeстивалю докумeнтального кіно про права людини Docudays UA. 250 глядачів, більшість серед яких були зацікавлене студентство академії, змогли переконатися, що підступність сучасного рабства полягає в прихованих механізмах обернення пересічних громадян(ок) на рабів(инь).

 

Модераторкою заходу була Юлія Чернецька, докторка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки академії, яка на початку перегляду зазначила, що кінострічка привертає увагу до проблеми сучасного рабства: «На жаль, ми не можемо стверджувати, що рабство залишилося в минулому. За свідченнями Ради Європи кількість примусово експлуатованих людей постійно зростає. Від насильницького поневолення потерпає 45 мільйонів людей у світі».

 

 

Після перегляду відбулося жваве, стурбоване обговорення кінострічки. Страх, відчай, безнадія і самотність, які окреслюють життєвий простір Маріш – жінки в полоні, передалися й глядацькому залу. Дуже емоційною була реакція студентів і студенток, які у своїх висловлюваннях наголошували на потребі правового виховання підлітків та молоді, щоб вони не перетворилися на власність своїх гнобителів і гнобительок, як це сталося з героїнею документальної стрічки.

 

Модераторка заходу узагальнила виступи глядачок і глядачів, зазначивши, що фільм потужною художньою силою спрямовує свідомість, волю й почуття особистості на пізнання та осмислення рабства як соціальної реалії сучасності, а також на формування переконання, що найефективнішою зброєю в боротьбі з насиллям є наша обізнаність і небайдужість.

 

 

Текст: Ольга Алфьорова

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
«Обережно, провалля!» в бібліотеці Тернополя
Новини
08 листопада 2019
На Мандрівному Docudays UA навчать, як захищатись від онлайн-шахрайства
Новини
08 листопада 2019
Нон-стоп короткого метру в місті Дніпро
Новини
30 жовтня 2019
Мандри Docudays UA Тернопільщиною розпочалися в містечку Гусятині над Збручем
Новини
28 жовтня 2019
Лабораторія впливу «ЗМІНИ ЦЕ!» на Мандрівному Docudays UA
Новини
21 жовтня 2019
Мандрівний стартував у Бердянську
Новини
04 жовтня 2019
Представляємо трейлер Мандрівного Docudays UA- 2019
Новини
22 вересня 2019