Показ стрічки «Гірчиця в садах» і зустріч режисера Пьотра Армяновського зі студентською молоддю Полтави

Показ стрічки «Гірчиця в садах» і зустріч режисера Пьотра Армяновського зі студентською молоддю Полтави

01 грудня 2018

23 листопада за сприяння Управління сім'ї молоді та спорту Полтавського міськвиконкому полтавське студентство мало змогу переглянути документальну стрічку «Гірчиця в садах» та зустрітися з режисером Пьотром Армяновским.

 

«Кому з вас доводилося покидати власний дім? Піднесіть руки», – так звернувся режисер до глядачів і глядачок.

 

 

«Мене цікавило, як це повертатися додому. У цьому фільмі я був спостерігачем за тим, як хтось повертається до власного дому, дому, де промайнуло дитинство... Дім у селі Новотроїцькому, де минуло дитинство головної героїні, як і гірчиця, що росте в саду, набуває у цій стрічці поетичного образу», – перед початком показу говорить Пьотр Армяновський.

 

Знаково, що кілька років тому в Полтаві саме в цьому залі вперше глядачі(ки) побачили документальну виставу «Злато місто». Документальну виставу побудовано винятково на інтерв’ю мешканців і мешканок Полтави й переселенок і переселенців. У цьому одна з ключових відмінностей документальної драми від класичного театру – драматург не додає жодного слова від себе. Форма такої собі сповіді, інтерв’ю чи відкритого щоденникового запису для полтавського глядача виявилася новою. Тоді на виставі була присутня героїня фільму – сьогодні ж вона промовляла з екрану.

 

 

Ця стрічка заряджена вдумливою авторською рефлексією, адже суто особиста, інтимна сімейна історія Олени (так звуть героїню фільму) є трампліном до детальних роздумів про руйнування колись звичного, можливо, навіть занадто усталеного світу, у який війна увірвалася (для таких людей, як Олена) справді раптово. Безумовно, ключовий образ фільму – будинок. Будинок, який існує фактично на стику між війною й миром, минулим і сьогоденням. І будинок цей знятий режисером з увагою до деталей, які дають вичерпну характеристику про героїню.

 

Обговорення пройшло жваво, студентство цікавилося як процесом зйомки, так і ставленням режисера до суспільно важливих тем.

 

 

Фото: Олександр Волаков

Текст: Наталія Трикаш

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
«Обережно, провалля!» в бібліотеці Тернополя
Новини
08 листопада 2019
На Мандрівному Docudays UA навчать, як захищатись від онлайн-шахрайства
Новини
08 листопада 2019
Нон-стоп короткого метру в місті Дніпро
Новини
30 жовтня 2019
Мандри Docudays UA Тернопільщиною розпочалися в містечку Гусятині над Збручем
Новини
28 жовтня 2019
Лабораторія впливу «ЗМІНИ ЦЕ!» на Мандрівному Docudays UA
Новини
21 жовтня 2019
Мандрівний стартував у Бердянську
Новини
04 жовтня 2019
Представляємо трейлер Мандрівного Docudays UA- 2019
Новини
22 вересня 2019