Ми маємо права! На Закарпатті Мандрівний розпочався спільно з інформаційними кампаніями Міністерства юстиції

Ми маємо права! На Закарпатті Мандрівний розпочався спільно з інформаційними кампаніями Міністерства юстиції

20 листопада 2018

14 та 15 листопада 2018 в Ужгороді відбулися перші покази в рамках Мандрівного. Школярі, студенти та жителі міста побачили та обговорили фільми «Мовчазна війна» та «Дорослі» в Ужгородському національному університеті. Покази супроводжувалися інформаційними кампаніями від Міністерства юстиції «СТОП насильство» та «СТОП булінг». 

 

Зі слів начальника Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Євгена Когутича, управління юстиції вже кілька років поспіль долучається до проведення на Закарпатті фестивалю. Крім того, у виступі він зазначив, що «питання рівності, яке є основною темою цьогорічного вже XV фестивалю, у наш час і в наших умовах є надзвичайно актуальним та співзвучним тим питанням, яким приділяється увага Міністерством юстиції України в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я маю право!”. Це булінг та цькування в школах, насилля в сім’ї, право дітей з неповних сімей на належне утримання та інші. Відтак дуже позитивною є тенденція об’єднання зусиль як громадських формувань, навчальних закладів, так і державних органів у висвітленні тематики рівності та цінності людської гідності».

 

 

Владислав Товтин, головний спеціаліст управління юстиції, зауважив, що саме молодь повинна найлегше позбавлятись ілюзій, стереотипів та хибних переконань, які породжують нерівність за ґендерною, расовою чи будь-якою іншою ознакою.

 

Представники управління юстиції приділили увагу темі насильства та булінгу, розповсюдили серед присутніх тематичні буклети.

 

Фільм «Мовчазна війна» вразив присутніх жорстоким поводженням з жінками з боку військових та органів влади, а після перегляду фільму «Дорослі» школярі та студенти обговорювали важливість недискримінативного ставлення до людей з інвалідністю.

 

XV
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень — Грудень 2018
Мандрівний Docudays UA-2018: підбиваємо підсумки
Новини
28 грудня 2018
Розмова з Катериною Калитко про стрічку «Зворотний бік усього» й кіно як спосіб проговорення індивідуальних і колективних травм
Інтерв'ю
25 грудня 2018
Показ фільму «Ґвендолін» у харківському «Центрі пробації»
Новини
22 грудня 2018
Мандрівний Docudays UA завершив шосту подорож Рівненщиною
Новини
22 грудня 2018
Право на любов і право на щастя: перегляд фільму «Коли я чую спів птахів» у Харкові
Новини
22 грудня 2018
Семінар «Сучасна бібліотека – новий вимір» і показ стрічки «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» у Луцьку
Новини
21 грудня 2018
Дискусія «Бібліотеки як центри громад: виклики, можливості, стратегії успіху» у Харкові
Новини
21 грудня 2018