«Обережно, провалля!» в бібліотеці Тернополя

«Обережно, провалля!» в бібліотеці Тернополя

08 листопада 2019

Фестиваль Docudays UA зустрів традиційний партнер – Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека. Дивилися й дискутували довкола одного з хітів цьогорічної програми – стрічки Бінга Ліу «Обережно, провалля!».Фільм – дебютна робота молодого режисера в документальному кіномистецтві. Цього року її номіновано на премію Американської кіноакадемії «Оскар» як найкращий неігровий фільм.

 

«Це не просто кінострічка, а справжній шедевр кіномистецтва. ЇЇ можна вважати черговим і найкращим аргументом недосконалості поділу жанрів кінематографу: на художній та документальний. Адже документальне кіно теж може бути високохудожнім», – вважає Олександр Степаненко, координатор Мандрівного Docudays UA у тернопільської області.

 

У фокусі автора – проблема насильства в сім'ї та чинники, які призводять до нього. Підходи «одноразового вжитку» переносяться зі світу речей до сфери людських стосунків. Безробіття, бідність, алкоголь, статева розпуста та загально низький рівень культури призводять до того, що традиція насильства вкорінилась у суспільному житті.

 

Режисер на прикладі власної сім’ї та родин своїх друзів доводить – насильство як «засіб виховання» не спрацьовує. Автор та його персонажі не вдаються до нав'язливого моралізаторства. Вони переживають та проговорюють свій біль, розчарування та надію на прощення. І тим доводять: виховувати варто власним прикладом, піклуванням, увагою, любов'ю й терпінням.

 

Фільм глибоко зворушив аудиторію бібліотеки. Його персонажі – «недосконалі» люди, які справді роблять чимало помилок і невиправданих вчинків у житті. Але всі вони викликають співчуття й емпатію в глядача.

 

Наступна зустріч в обласній бібліотеці відбудеться 10 грудня. Демонструватимуть фільм Романа Бордуна «Божественні». Історія – калейдоскоп, в окулярі якого всі ми: праведні, нещадні, смішні, наївні, чесні. Наша реальність багатошарова та неприкрашена, позбавлена однозначних абсолютних трактувань добра і зла, гуманності і жорстокості, милосердя і байдужості.

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
Донбас і пропаганда: Мандрівний Docudays UA стартував у Луцьку
Новини
27 листопада 2019
Низовий активізм та документалістика: старт Мандрівного на Донеччині
Новини
25 листопада 2019
Селами Херсонщини мандрує Docudays UA
Новини
24 листопада 2019
Що готує Мандрівний кінофестиваль Docudays UA на Рівненщині?
Новини
21 листопада 2019
Говоримо про кібербезпеку і фактчекінг – в Ужгороді стартував фестиваль Docudays UA
Новини
19 листопада 2019
Молодь Кіровоградщини кидає виклик кібербулінгу!
Новини
16 листопада 2019
На Мандрівному Docudays UA навчать, як захищатись від онлайн-шахрайства
Новини
08 листопада 2019