Молодь Кіровоградщини кидає виклик кібербулінгу!

Молодь Кіровоградщини кидає виклик кібербулінгу!

16 листопада 2019

Напередодні старту Мандрівного фестивалю студенти-активісти зібралась разом заради мети: навчитись якісно модерувати дискусії та вміти протистояти кібербулінгу.


Цифрові технології покращують якість нашого життя, та чимало загроз ховає в собі «світове павутиння». У мережі все частіше поширюється явище умисного цькування в кіберпросторі, зазвичай протягом тривалого  часу. Можливість анонімно говорити будь-що й з ким завгодно дарує оманливе відчуття безпечності. Водночас кривдники збирають особисту інформацію, стежачи за повідомленнями в соцмережах – фото, селфі з місця подій, з розповідей про життя. та використовують її проти користувача інтернету. Викрадають паролі від приватних сторінок, електронної пошти для погроз чи розповсюдження спаму.

 

Як не стати жертвою кібербулінгу й навчитися протидіяти, захищающи свої права, про це дізнались учасники та учасниці семінару: «Підготовка модераторів дискусій Мандрівного фестивалю Docudays UA» в Кіровоградській області. Захід спільно організували регіональні координатори Docudays UA Людмила Шестакова, виконавча директорка громадської організаціі «Флора», та Олена Мірхайдарова, керівниця громадської організації «Успішна Взаємодія».

Семінар відбувся за участю комунікаційної менеджерки правозахисного департаменту Docudays UA Ірини Сидоренко, яка розповіла, як відрізняти булінг від простого конфлікту, а також про його причини та наслідки. Експерт Української Гельсінської спілки з прав людини Богдан Мойса ознайомив з міжнародним досвідом успішної протидії кібербулінгу.

 

 

Під керівництвом експертки з комунікацій Наталії Філіпової молоді люди опановували ораторське мистецтво, що є важливою складовою для модерування дискусії. Учасники та учасниці семінару отримали можливість організувати обговорення після показів  у своїх вишах. Та якщо школи виявлять бажання провести правову дискусію Docudays UA серед вихованців, координатори Мандрівного готові в цьому допомогти.

 

«Молоді модератор(к)и не можуть дочекатися, коли зможуть випробувати свої знання. Наприклад, виникла ідея подивитися з батьками стрічку «Послухай!», адже труднощі, які ми бачимо у фільмі, так само актуальні й для українських підлітків. Проблеми українських підлітків дуже схожі на труднощі нідерландських дітей», – зауважила Олена Мірхайдарова, регіональна координаторка Мандрівного фестивалю в Кіровоградській області.

 

Мандрівний фестиваль подорожуватиме по Кіровоградщині з 18 до 29 листопада включно. Тож запрошуємо всіх охочих на публічні покази фільмів. Розклад можна подивитись тут.

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
Донбас і пропаганда: Мандрівний Docudays UA стартував у Луцьку
Новини
27 листопада 2019
Низовий активізм та документалістика: старт Мандрівного на Донеччині
Новини
25 листопада 2019
Селами Херсонщини мандрує Docudays UA
Новини
24 листопада 2019
Що готує Мандрівний кінофестиваль Docudays UA на Рівненщині?
Новини
21 листопада 2019
Говоримо про кібербезпеку і фактчекінг – в Ужгороді стартував фестиваль Docudays UA
Новини
19 листопада 2019
«Обережно, провалля!» в бібліотеці Тернополя
Новини
08 листопада 2019
На Мандрівному Docudays UA навчать, як захищатись від онлайн-шахрайства
Новини
08 листопада 2019