Любов, правда і відеокасети: історія 20 років Мандрівного Docudays UA
Любов, правда і відеокасети: історія 20 років Мандрівного Docudays UA
Любов, правда і відеокасети: історія 20 років Мандрівного Docudays UA
«Що ми мали? Це 2002-2003 рік. Більшість кінотеатрів, кінозалів було переобладнано в більярдні, ігрові автомати, автосалони. Жодного відношення до кіно це не мало. Якщо в Києві щось ще відбувалося, наприклад, працювали «Кінопанорама», «Київ», проводилися тематичні покази, то поза Києвом все «згорталося». Я в той час жив у Харкові, але кожного тижня їздив в Київ по роботі. І намагався так організувати поїздку, щоб це якось співпало з заходами в Будинку кіно. Це було таке місце, де щоразу щось цікаве відбувалося. В регіонах – нічого, абсолютно…»
Геннадій Кофман, режисер, продюсер, один із засновників і перший керівник Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та Мандрівного фестивалю в регіонах України.
Якщо ви любите емоційні розповіді про початок фестивалю Docudays UA 20 річної давнини – цей матеріал для вас.Якщо хочете відкрити для себе знакові документальні фільми українських режисерів та режисерок, які пройшли через історію Мандрівного Docudays UA, – запрошуємо до прочитання!
«За ці 20 років фестиваль об’єднав 4-5 генерацій кінематографістів. На тому першому фестивалі була стрічка, зроблена одним із корифеїв української документалістики Олександром Івановичем Ковалем. Тоді ми ще не знали, не здогадувалися, що це його останній фільм: «Гамлет з хеппі-ендом»… Зараз я радий бачити нові фільми, створені його учнями. Наприклад, однією з останніх його учениць була Аліса Коваленко, яка створила кінострічку «Ми не згаснемо» (фільм отримав «Головний приз» Docudays UA у 2023 році)».
Геннадій Кофман
Хто пройшов через Докудейз?
Звідки взялася назва фестивалю?
Яка ціна правди, яку фільмує документалістика?
Ми зібрали спогади наших друзів та подруг – правозахисників/-иць, громадських діячів/-иць, освітян/-ок, митців/-кинь зі Львова, Запоріжжя, Івано-Франківська, Тернополя та Харкова.
Спробували склеїти пазли в оповідь для відданих шанувальників і шанувальниць документального кіно і фанів фестивалю Docudays UA.
Залишайтеся з нами та дізнайтеся як розвивався наш Мандрівний у часи:
Відеокасет
DVD-дисків
Майдану
Пандемії
Повномасштабного вторгнення
Та чимало іншого, особистого, щемкого – з перших вуст.
«Можна жалітися, що немає кінотеатрів, тому ми не показуємо кіно. Немає можливостей, фінансування, але – є ваш приклад, на який мають звернути увагу і взяти за взірець такі інституції, як «Держкіно».
Дмитро Грешко, режисер
До зустрічі у випусках інтерв’ю, які виходитимуть кожні два тижні на нашому сайті, в соцмережах та в партнерському виданні LiRoom.
Зараз наша велика команда готує 20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в умовах війни. Фестиваль відбудеться з 17 жовтня до грудня, він побуває у 22 областях України. Покази фільмів, дискусії та інсталяції відбудуться також за кордоном в Ірландії, Норвегії, Польщі та Німеччині для українських спільнот. Деталі – на сайті та офіційній фейсбук-сторінці Мандрівного.
З любов’ю,
Мандрівний Docudays UA
20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.