Регламент

Мета фестивалю

 

Сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

 

Місія фестивалю


Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше й найактуальніше документальне кіно з усього світу, щоб спряти розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, ми спряємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

 

Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

 

Організатори


 - Громадська організація «Докудейз»;

 - ​Українська Гельсінська спілка з прав людини;

​ - Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»;

 - Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв;
 - Оргкомітет (складається з представників Української Гельсінської спілки з прав людини, Громадської організації «Південь», Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я, Центру сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв та запрошених фахівців у галузі кінодокументалістики, захисту прав людини, менеджменту та фандрейзингу);
 - Регіональні партнери.

 

Регіональні партнери Мандрівного фестивалю Docudays UA


Організаторами Мандрівного фестивалю в регіонах можуть бути громадські організації, благодійні фонди, неформальні громадські об’єднання, державні органи та органи самоврядування, які поділяють цінності, мету та завдання фестивалю й відповідають таким критеріям:

a. організація-заявник має достатньо ресурсів, щоб забезпечити технічні, інформаційні та інші умови показу фільмів та  проведення заходів Мандрівного фестивалю Docudays UA у своєму регіоні;

b.​ має високу репутацію в середовищі громадських активістів свого регіону;
c. ​має досвід проведення масових заходів;
d.​ не є сателітом будь-якої політичної партії;
​e. готова взяти на себе зобов’язання по дотриманню авторських прав при використанні доручених на час фестивалю фільмів,  що, засвідчує в спеціальній угоді з представником Оргкомітету.

Для отримання статусу регіонального партнера фестивалю Docudays UA претендент має подати заяву до Оргкомітету та надати свідчення про відповідність означеним вище критеріям. Рішення про надання статусу регіонального партнера приймає Оргкомітет.

 

Програми для регіонів


Програми Мандрівного фестивалю Docudays UA для регіонів формують регіональні партнери за участі членів Оргкомітету.

Регіональні партнери щороку в березні беруть участь у Міжнародному фестиваліDocudays UA в Києві й мають можливість переглянути всі стрічки, представлені на конкурсах: DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО, DOCU/УКРАЇНА.

 

Регіональні партнери мають можливість переглянути фільми позаконкурсної програми:

​ - фільми українських документалістів;
​ - найкращі фільми міжнародних фестивалів документального кіно про права людини;
 - ​креативну документалістику;
​ - ретроспективи фільмів славетних кінодокументалістів.

 

А також взяти участь у майстерні документального кіно DOCU/CLASS та спеціальних правозхисних заходах (конференціях, круглих столах, тематичних секціях, майстер-класах правозахисників, дискусіях, семінарах, тренінгах, фотовиставках тощо).

 

Після закінчення фестивалю в Києві, регіональні партнери не пізніше червня надають Оргкомітету списки відібраних ними фільмів для показу в своїх регіонах. Оргкомітет робить запити власникам прав відібранах фільмів та отримує дозволи на кількість показів в регіонах. Остаточні рішення щодо програм Мандрівного фестивалю Docudays UA, кандидатур гостей, семінарів та інших подій затверджуються Оргкомітетом. За дорученням Оргкомітету громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв» укладає угоди з регіональними партнерами про передачу невиключного (неексклюзивного) майнового авторського права публічної демонстрації (публічного показу) фільмів Міжнародного фестивалю Docudays UА. (Назви фільмів та їх хронометраж визначаються в Додатку №1 до договору, що є його невід'ємною частиною).

 

Покази


Показ одного фільму під час Мандрівного Фестивалю може відбутися не більше разів, ніж вказано у договорі між громадською організацією «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальнихмистецтв» та регіональним партнером.

Не пізніше, як за одну добу до початку дії прав по договору, громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв» забезпечує доставку фільмів регіональному партнерові у належному технічному стані у форматі DVD на оптичному носії, інформаційні матеріали на фільми, забезпечує синхронний переклад або субтитрування до початку відповідного сеансу фільму.

Регіональні партнери здійснюють інформаційну підтримку Фестивалю, в тому числі: розміщують інформаційну продукцію фестивалю в межах свого регіону. Регіональні партнери забезпечують якісну демонстрацію фільмів, дотримання особистих немайнових прав при демонстрації фільмів, забезпечують режим відповідального зберігання фільмів та повертають фільми громадськійорганізації «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв» не пізніше двох календарних днів, які відліковуються з моменту завершення строку дії переданих за договором прав.

 

Звітування


Впродовж 30 днів після проведення Мандрівного фестивалю в своєму регіоні регіональний партнер надає Оргкомітетові детальний змістовний звіт про всі події фестивалю, його результати та відгуки ЗМІ.

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019