Думайдан у Тернополі

Думайдан у Тернополі

16 листопада 2016

У рамках правозахисної програми Мандрівного фестивалю містами України подорожує фотовиставка Думайдан. Цей проект покликаний привернути увагу до погіршення стану зелених зон у містах та селах України – вирубки дерев та ліквідацій зелених насаджень, що відбувається катастрофічними темпами. В експозиції — світлини громадських активістів-екологів, журналістів. Перший Думайдан пройшов під час березневого фестивалю Docudays UA в Києві, тепер проект помандрував до Тернополя, Львова, Івано-Франківська та Одеси. Як пройшло відкриття виставки у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка розповідає видання «День».

 

Письменник, журналіст Української Гельсінської Спілки з прав людини Олег Шинкаренко, розповідає, що його фото з активних подій, котрі стосуються захисту природи. Зокрема, йдеться про ситуацію, що склалася навколо озера Качиного в Дарницькому районі столиці, про вирубки в Києві лісопарків, дерев у Ірпені Київської області. Каже: основний месидж фотовиставки — наголосити на тому, що активні дії громади привертають увагу до екологічних проблем, але вирішити їх можна лише послуговуючись законодавством. «Звертайтеся до Української Гельсінської Спілки, кажіть, яка ваша проблема. Ми разом підемо в суд і захистимо ваші права, а таким чином і захистимо права живої природи, яка, на жаль, сама не може звернутися до суду», — зазначив Олег Шинкаренко. Представляє в суді інтереси громадських активістів юрист Центру стратегічних справ УГСПЛ, адвокат Олена Сапожнікова. Підкреслює, що «Думайдан» зміщує акцент з кривавих майданів на думаючі, аби показати Європі і всьому світові, що українці — цивілізована нація, мисляча, може порушувати важливі гострі проблеми, обговорювати їх і шукати вихід із ситуації мирно. У 2016-му році темою обрали збереження зелених зон у населених пунктах.

 

«Ми веземо з собою у всі міста проекти змін до екологічного законодавства. Почали це в Києві, поїхали в Харків, з Харкова приїхали сюди. Поїдемо потім до Львова, Івано-Франківська, до Одеси, повернемось в Київ. Уже є домовленості із народними депутатами Верховної Ради України, що ми напрацюємо цей проект змін до законодавства і вони готові будуть його подати на сесію на голосування. Це така ще практична робота, коли ми збираємось на цих «Думайданах» і шукаємо виходи спокійно, педантично і будемо у влади вимагати вже конкретно виконувати написане», — розповіла «Дню» Олена Сапожнікова..

 

Джерело: day.kyiv.ua (автор матеріалу Лариса Осадчук)

На фото: відкриття виставки у Тернополі

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
Мандрівний Docudays UA–2019: підбиваємо підсумки
Новини
30 грудня 2019
Такі, як є: стоп булінг! Виставка на Закарпатті
Новини
27 грудня 2019
Стерильний Інтернет
Новини
21 грудня 2019
У Гадячі говорили про мотивацію та боролись з кібербулінгом
Новини
19 грудня 2019
Активісти бідкаються, а влада заважає змінювати життя людей на краще
Новини
19 грудня 2019
Фільм «Сакава» відкриває завісу життя онлайн-шахраїв
Новини
19 грудня 2019
Які висновки зробили активісти після перегляду фільму «Дівчата у грі»
Новини
18 грудня 2019