«Теорія великого фільтра»: правоосвітні заходи в Полтаві

«Теорія великого фільтра»: правоосвітні заходи в Полтаві

19 грудня 2016

У межах III Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Полтаві відбулася правоосвітня акція «Як попередити злочини на ґрунті упередженості».

 

Мандрівний фестиваль на Полтавщині не лише пропонує насичену програму документальних фільмів, а й підготував містить у собі кілька правоосвітніх акцій. Одна з них – «Як попередити злочини на ґрунті упередженості». Такі злочини трапляються скрізь, і жодне суспільство не застраховане від наслідків забобонів і нетерпимості.

 

 

На правоосвітню акцію був запрошений Театр Сучасного Діалогу, який показав полтавцям та гостям міста свою нову роботу «Теорія великого фільтра». У виставі вони використовували інтерв’ю з людьми різного віку, соціального статусу, національностей, переконань; власні думки та дослідження учасників та учасниць.

 

Вистави Театру Сучасного Діалогу – це не звичайні постановки. Під час них актори разом із глядачами руйнують стіни й шукають відповіді на гострі запитання: «Навіщо ми користуємося стереотипами – це захист чи спосіб розпалення ворожнечі? Чому в нашій країні досі існує інформаційна маніпуляція, мова ненависті та ігноруються злочини на ґрунті упередженості? Як сучасне мистецтво може допомогти розгледіти за нав’язаним образом ворога звичайну людину, яка потребує поваги та захисту своїх прав?»

 

 

Також під час цієї події глядачі мали нагоду подивитися документальну стрічку «Загублені» української режисерки Світлани Шимко.

 

Акція була успішною та викликала великий інтерес у глядачів. Під час дискусії, яка традиційно відбулася після показу, присутні ділилися враженнями від побаченого. Багато хто згадав випадки дискримінації у власному житті й висловив міркування щодо шляхів запобігання злочинам на ґрунті упередженості.

 

Текст та фото: Наталія Кірячок

XV
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень — Грудень 2018
Мандрівний Docudays UA-2018: підбиваємо підсумки
Новини
28 грудня 2018
Розмова з Катериною Калитко про стрічку «Зворотний бік усього» й кіно як спосіб проговорення індивідуальних і колективних травм
Інтерв'ю
25 грудня 2018
Показ фільму «Ґвендолін» у харківському «Центрі пробації»
Новини
22 грудня 2018
Мандрівний Docudays UA завершив шосту подорож Рівненщиною
Новини
22 грудня 2018
Право на любов і право на щастя: перегляд фільму «Коли я чую спів птахів» у Харкові
Новини
22 грудня 2018
Семінар «Сучасна бібліотека – новий вимір» і показ стрічки «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» у Луцьку
Новини
21 грудня 2018
Дискусія «Бібліотеки як центри громад: виклики, можливості, стратегії успіху» у Харкові
Новини
21 грудня 2018