Право на ідентичність та рівність: показ фільму «Вихідний» та дискусія в Ужгороді

Право на ідентичність та рівність: показ фільму «Вихідний» та дискусія в Ужгороді

24 листопада 2018

19 листопада 2018 року в Ужгороді відбувся показ фільму «Вихідний» за участі студентів та викладачів юридичного факультету УжНУ та Природничо-гуманітарного коледжу. «Рівність є не тільки основоположним принципом демократичної держави, але й основою прав людини», – такого висновку дійшли учасники круглого столу, що пройшов після показу.

 

Михайло Савчин, доктор юридичних наук, професор, директор НДІ порівняльного публічного права та міжнародного права УжНУ, зауважив, що питання ідентичності, висвітлені у фільмі «Вихідний», зачіпають питання рівності. Звернув увагу присутніх також на проблеми голодомору та їх вплив на сучасні події в Україні, зокрема й у контексті військових дій на сході України.

 

 

Завідувач кафедри міжнародного права УжНУ Георгій Динис звернув увагу присутніх, що без поваги до людини та її прав, зокрема на власну думку та ідентичність, не можливо говорити про рівність.

 

Марія Менджул, співкоординаторка фестивалю в Закарпатській області, доцентка юридичного факультету, зазначила, що принцип рівності є визначальним для розуміння суті прав людини. Він зафіксований у першій статті Загальної декларації прав людини та пронизує всі міжнародні договори та конвенції у сфері прав людини.

 

Євген Лейба, викладач Природничо-гуманітарного коледжу, зауважив, що принцип недискримінації передбачає користування всіма правами незалежно від того, що відрізняє людину, чи то вік, етнічне походження, стать, чи то сексуальна орієнтація, віросповідання, мова тощо.

 

Представник Центру безоплатної правової допомоги у м. Ужгород Іван Голубку розповів про втілення принципу рівності в системі безоплатної вторинної правової допомоги. Крім того, працівниця Закарпатської юстиції Ганна Пивовар розповіла учасникам про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право!», зосередивши увагу на темі протидії булінгу.

 

Текст і фото: Марія Менджул

XVI
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
Жовтень—Грудень 2019
«Обережно, провалля!» в бібліотеці Тернополя
Новини
08 листопада 2019
На Мандрівному Docudays UA навчать, як захищатись від онлайн-шахрайства
Новини
08 листопада 2019
Нон-стоп короткого метру в місті Дніпро
Новини
30 жовтня 2019
Мандри Docudays UA Тернопільщиною розпочалися в містечку Гусятині над Збручем
Новини
28 жовтня 2019
Лабораторія впливу «ЗМІНИ ЦЕ!» на Мандрівному Docudays UA
Новини
21 жовтня 2019
Мандрівний стартував у Бердянську
Новини
04 жовтня 2019
Представляємо трейлер Мандрівного Docudays UA- 2019
Новини
22 вересня 2019