Опір ворогу і журналістика під час війни – фільм «Нескорений Херсон» у Борисполі
Опір ворогу і журналістика під час війни – фільм «Нескорений Херсон» у Борисполі
Про незламність і сміливість журналістів/-ок під час війни – 27 жовтня відбувся перегляд стрічки «Нескорений Херсон» у Борисполі. Цьогоріч фільм про роботу журналістів/-ок Медіаплатформи «Вгору» активно подорожує Україною в межах 20 Мандрівного Docudays UA. Своїми думками про показ фільму і розмову із режисером ділиться Олена Шкребтієнко, співорганізаторка і модераторка подій Мандрівного Docudays UA у Борисполі.
Цьогорічна тема Мандрівного Docudays UA – «Образ майбутнього». Однак для розуміння майбутнього важливо зберігати пам'ять про минуле і про події, які відбуваються саме зараз. Відтак українські документалісти/-ки знімають фільми про нову історію нашої країни під час війни – вони документують життя простих українців та українок, які у своїх містах чинять опір ворогу і роблять свій внесок у перемогу.
Саме таким фільмом є «Нескорений Херсон» про журналістів Медіаплатформи «Вгору» режисера Устина Данчука, показ якого пройшов 27 жовтня у Борисполі. Стрічка оповідає півторарічну історію журналістів/-ок Медіаплатформи «Вгору», які у найважчі хвилини лишались у Херсоні та висвітлювали всі події під час окупації, звільнення міста та аварії на Каховській ГЕС.
Мандрівний Docudays UA у Борисполі
У стрічці можна побачити, як попри страх і небезпеку журналісти/-ки продовжують свою роботу – їх мотивують громадянська позиція і професійне бажання зафіксувати дійсність. Разом із цим фільм демонструє незламність та гумор мешканців/-ок Херсона.
На перегляд стрічки завітали режисер Устин Данчук та журналістка Ліза Жарких, які зараз тимчасово проживають в Одесі. Вони розповіли про те, як структура фільму постійно змінювалася через нові події. Під час розмови своїми рефлексіями та історіями поділилися глядачі/-ки, які вимушено переселилися зі своїх рідних міст та областей після початку повномасштабного вторгнення.
Розмова про фільм торкнулася й питання про відновлення та повоєнну відбудову України, що має відбуватися на основі принципів Лугано. Необхідною частиною відбудови має стати проведення реформ, подолання корупції та якісна організація правоохоронної та суддівської системи – саме за таких умов Україна матиме підтримку західних партнерів.
Мандрівний Docudays UA у Борисполі
Також відвідувачі/-ки дізналися цікаві факти про режисера фільму – у минулому Устин Данчук був активним організатором фестивалів, зокрема, заснував проєкт «Мистецтво в евакуації». У вільний час документаліст бере участь в інформаційній війні – створює саркастичні відеопародії на росіян.
«Нескорений Херсон» – фільм, який дає надію та віру, надихає на боротьбу та незламність, а також заохочує до життя та перемоги.
Авторка тексту: Олена Шкребтієнко, співорганізаторка та модераторка заходів Мандрівного Docudays UA у Борисполі.
20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.