Проєкти DOCUDAYS UA

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA включає різноманітні проекти з популяризації й розвитку документалістики, формування активної громадянської позиції та підвищення рівня дотримання прав людини в Україні.

Зокрема, це покази по всій Україні найталановитішого та найактуальнішого документального кіно з усього світу. Це турне українських документальних стрічок і фотовиставок за кордоном. Тематичні правозахисні та освітні події. Програми тренінгів та пітчинги для режисерів і режисерок. А також авторські майстер-класи й дискусії для всіх, хто цікавиться документальним кіно.

 

МАНДРІВНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA

Щороку із жовтня до кінця грудня Docudays UA проводить покази у 23-х областях України – у кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках, колоніях для засуджених і СІЗО України, у навчальних закладах для майбутніх працівників пенітенціарної системи. Організатор: Мережа регіональних партнерів Docudays UA, до якої входять 52 НДО у 23-х областях України. 

 

DOCU/КЛУБ

Мережа постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA у школах, вишах, НДО, євроклубах, бібліотеках, виправних колоніях та освітніх установах пенітенціарної системи по всій країні. Головна мета – сприяти формуванню в старшокласників, студентів, молоді України правової свідомості й громадської активності, надаючи правозахисникам, педагогам, громадським лідерам, працівникам пенітенціарної системи медіа-інструменти й методологію для розвитку діалогу та підвищення рівня обізнаності в галузі прав людини. Наразі створено 208 кіноклубів.

 

DOCUSPACE

Перший онлайн-кінотеатр в Україні, що демонструє документальні фільми про права людини. Усі фільми зняті в Україні й про українців силами різних громадських організацій спільно з Dоcudays UA. Герої – звичайні громадяни, які прагнуть змінити життя у своїй країні на краще. Колекція фільмів онлайн-кінотеатру постійно поповнюється. 

 

DOCU/ХІТ

Найпопулярніші фільми березневого Docudays UA в українських кінотеатрах! Щороку географія показів на великих екранах розширюється, адже кінцева мета цього проекту – розвинути повноцінний прокат документального кіно в Україні. 

 

DOCU/ПРО

Платформа задля розвитку української кіноіндустрії, налагодження зв’язків з іноземними експертами зі світу документалістики, створення українських кінопроектів. Зокрема, у рамках фестивальної індустрійної секції відбулися такі освітні та кіновиробничі проекти, як: «The Guardian прямує в Україну», DocWorks UA/UK, WARSCAPE, «Молоді про Україну». 

 

Щорічно команда Docudays UA готує також Каталог української документалістики. Англомовне видання поширюється на спеціалізованих міжнародних кіноринках. У каталозі міститься інформація про завершені фільми та проекти на стадії виробництва, контакти українських незалежних продюсерів, кіно- та телестудій, фестивалей, дистриб’юторів. 

 

ПОБАЧИТИ УКРАЇНУ: DOCUDAYS UA МАНДРУЄ СВІТОМ

Проект культурної дипломатії. Європейське турне Docudays UA – це покази документальних стрічок і фотовиставок про Україну, зустрічі з кінематографістами, а також дискусії за участі громадських активістів, правозахисників, публіцистів, які допомагають пояснити ситуації, зображені у фільмах, та надають більше інформації про події в Україні. Проект уже відвідав Францію, Грецію, Італію, Німеччину та Іспанію. 


20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023