Регламент

Преамбула  

                                 

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається щороку з жовтня по грудень включно у регіонах України. Програма фестивалю складається з добірки документальних фільми із програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, що проходить наприкінці березня в Києві.
У 2020 році Мандрівний Docudays UA вперше проходитиме з вересня по грудень.

 

Мета фестивалю


Сприяти дотриманню й захисту прав людини та основоположних свобод, утверджувати розуміння людської гідності як найвищої цінності, підвищувати рівень громадянської активності в Україні, сприяти розвитку документального кіно.


Місія фестивалю

 

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися талановите та актуальне документальне кіно з усього світу про права людини. Формуємо активну громадянську позицію та повагу до людської гідності. Підтримуємо розвиток української кіноіндустрії.

 

Фестиваль – не політичний і не комерційний.

 

Організатори

 - Громадська організація «Докудейз»;

- Українська Гельсінська спілка з прав людини;

​- Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»;

- Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв;

- Регіональні партнери.

 

Регіональні партнери Мандрівного фестивалю Docudays UA

 

Організаторами Мандрівного фестивалю в регіонах можуть бути громадські організації, культурні організації, благодійні фонди, неформальні громадські об’єднання, державні органи та органи самоврядування, які поділяють цінності, мету та завдання фестивалю, підтримуючи Декларацію етичних засад й відповідають таким критеріям:

- організація-заявник має достатньо ресурсів, щоб забезпечити технічні, інформаційні та інші умови показу фільмів та проведення заходів Мандрівного фестивалю Docudays      UA у своїй області;

- має високу репутацію в культурній сфері та середовищі громадських активістів/-ок свого регіону;

- має досвід проведення культурних та правозахисних подій;

- не є сателітом будь-якої політичної партії;

- готова взяти на себе зобов’язання з дотримання авторських прав під час використання фільмів, які надає ГО «Докудейз». Це зобов’язання регіональні партнери засвідчують    у спеціальній угоді. 

 

Для отримання статусу регіонального партнера фестивалю Docudays UA організація-претендентка має подати заяву до Виконавчого органу ГО «Докудейз» та надати свідчення про відповідність зазначеним вище критеріям. Заяву необхідно надіслати виконавчій директорці ГО «Докудейз» Світлані Смаль за адресою svitlana.smal@docudays.ua, директорці Департаменту з розвитку мереж Docudays UA Аллі Тютюник за адресою alla.tyutyunnyk@docudays.ua та координаторці Департаменту з розвитку мереж Docudays UA Тетяні Кулик за адресою tetiana.kulyk@docudays.ua.


Рішення про надання статусу регіонального партнера ухвалює Виконавчий орган ГО «Докудейз» за рекомендацією директорки Департаменту з розвитку мереж Docudays UA. 


Про підготовку до Мандрівного Docudays UA


Щороку у березні регіональні координатор(к)и, представники та представниці партнерських організацій відвідують Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в Києві, де мають можливість ознайомитися з програмою фестивалю, переглянути кінострічки, відвідати майстерню документалістики DOCU/КЛАС, правозахисні події та різноманітні нетворкінгові зустрічі. 


Не пізніше за кінець травня регіональні партнери надають менеджерській команді Мандрівного фестивалю свої побажання щодо фільмів та правозахисних заходів, які вони хотіли б включити у програму під час Мандрівного Docudays UA. Ці побажання та коментарі необхідно сформувати, заповнивши відповідну анкету, надану менеджерською командою фестивалю. 


Враховуючи запити від регіональних партнерів, менеджерська команда Мандрівного фестивалю формує програму Мандрівного Docudays UA, комунікує з власниками прав відібраних фільмів та отримує дозволи на їх показ та кількість показів у регіонах України. До кінця липня менеджерська команда Мандрівного фестивалю формує остаточний список фільмів для показу в межах Мандрівного та надає цей список регіональним партнерам.


До кінця серпня менеджерська команда Мандрівного фестивалю створює та надсилає регіональним партнерам базовий пакет візуальних матеріалів для промоції Мандрівного фестивалю: конструктори постерів, афіш, розкладів, зображення для соціальних медіа, трейлер Мандрівного Docudays UA. 


За місяць до старту Мандрівного фестивалю менеджерська команда організовує семінар, де регіональні координатор(к)и можуть заглибитись у тему та програму фестивалю, взяти участь у лекціях та воркшопах щодо промоції фестивалю та покращення його якості тощо. 


Під час підготовки Мандрівного фестивалю регіональні партнери зобов’язані надіслати відповідні документи менеджерській команді фестивалю, на базі яких формується програма та засади співпраці. Форми цих документів регіональні партнери отримують не пізніше за кінець серпня 2020 року.


Перелік документів для підготовки Мандрівного Docudays UA:

Документ                                                                                                                                            
Кому надсилати                                                                                                                                                                           
Дедлайни                                                                                                                   

 Заявка на фінансування фестивалю                                                                                                     

 

Світлана Смаль, виконавча директорка ГО «Докудейз», svitlana.smal@docudays.ua;

Денис Костюнін, фінансовий директор ГО «Докудейз», denys.kostiunin@docudays.ua;

Тетяна Кулик, координаторка Департаменту з розвитку мереж Docudays UA, tetiana.kulyk@docudays.ua
За 2 тижні до початку фестивалю для тих, у кого старт фестивалю у вересні. Для всіх, хто планує розпочати фестиваль пізніше ніж 1 жовтня (включно), — за 4 тижні.
Попередній графік публічних заходів на затвердження  Тетяна Кулик tetiana.kulyk@docudays.ua
Ксенія Рибак, комунікаційна менеджерка, ksenia.rybak@docudays.ua
За 2 тижні до початку фестивалю для тих, у кого старт фестивалю у вересні. Для всіх, хто планує розпочати фестиваль пізніше ніж 1 жовтня (включно), — за 4 тижні.
Комунікаційний план на затвердження Ксенія Рибак ksenia.rybak@docudays.ua За 1 тиждень або раніше
Попередній графік правозахисних заходів Ксенія Шиманська, директорка Правозахисного департаменту, ksenya.shymanska@docudays.ua За 2 тижні до початку фестивалю для тих, у кого старт фестивалю у вересні. Для всіх, хто планує розпочати фестиваль пізніше ніж 1 жовтня (включно), — за 4 тижні.
Інформація для постерів Тетяна Кулик tetiana.kulyk@docudays.ua За 2 тижні або раніше
Допрацьований графік публічних заходів Тетяна Кулик tetiana.kulyk@docudays.ua; Ксенія Рибак ksenia.rybak@docudays.ua За 9 днів до старту фестивалю або раніше
Допрацьований графік правозахисних заходів

Ксенія Шиманська ksenya.shymanska@docudays.ua;

Інна Кондратьєва, контент-менеджерка,  inna.kondratieva@docudays.ua

За 9 днів до старту фестивалю або раніше
Підписаний Договір про співпрацю Едуард Момоток, фінансовий менеджер, eduard.momotok@docudays.ua За 1 тиждень або раніше
 Запит на фільми для завантаження. Подається із зазначенням номеру договору про співпрацю (який уже має бути підписаний). Ігор Кофман, координатор відеотеки, проєктний координатор Департаменту з розвитку мереж, ihor.kofman@docudays.ua  За 1 тиждень або раніше

 

Програму публічних показів та правозахисних подій регіональний/-а координатор/-ка узгоджує з менеджерською командою Мандрівного Docudays UA та подає точний графік заходів для розміщення на сайті Мандрівного фестивалю. 


Регіональні координатор(к)и мусять узгодити промоційний план, презентувати готові візуальні матеріали, які планують використовувати у соціальних медіа. 


Не пізніше як за одну добу до початку дії прав по договору громадська організація «Докудейз» забезпечує передачу фільмів регіональним партнерам у цифровому форматі mp4, інформаційні матеріали на фільми, забезпечує синхронний переклад або субтитрування до початку відповідного сеансу фільму.


ГО «Докудейз» укладає угоди з регіональними партнерами про передачу невиключного (не ексклюзивного) майнового авторського права публічної демонстрації (публічного показу) фільмів Міжнародного фестивалю Docudays UА. (Назви фільмів та їхній хронометраж визначаються в Додатку № 1 до договору, що є його невід'ємною частиною.)


Про програму Мандрівного фестивалю


У межах програми Мандрівного Docudays UA проходять публічні та спеціалізовані заходи, а також закриті події.

До публічної програми фестивалю входять заходи, відкриті та доступні для всіх охочих. Це кінопокази, лекції, воркшопи та дискусії на відкритих майданчиках та публічних просторах: у кінотеатрах, будинках культури, галереях, книгарнях тощо.

Спеціалізовані заходи — це частково відкриті події, розраховані на попередньо запрошену аудиторію, однак доступ до них мають усі охочі. 


Закриті події — це кінопокази та лекції, сформовані для конкретної аудиторії, доступ до яких є обмеженим. 

Гібридний формат проведення 17 Мандрівного фестивалю

 

У 2020 році у зв’язку з пандемією COVID-19 усі публічні, спеціалізовані та закриті заходи проходитимуть як в офлайн-, так і в онлайн-форматі. 

 

1. Формат проведення (онлайн або офлайн) окремого заходу чи фестивалю в області (місті) загалом визначає регіональний партнер самостійно відповідно до рівня епідеміологічної ситуації в області (місті), інформуючи про це Виконавчий орган ГО «Докудейз» у заявці на фінансування та у графіку публічних заходів.

2. Під час проведення офлайн-подій регіональний партнер відповідає за дотримання всіх карантинних обмежень, що діють у місті (області) під час проведення фестивалю.

3. Під час проведення онлайн-кінопоказів регіональний партнер відповідає за дотримання авторських прав та всіляко убезпечує фільм від піратства.

4. Регіональний партнер проводить онлайн-кінопокази, поширюючи виключно посилання для колективного перегляду фільму, яке йому надає менеджерська команда фестивалю. Перегляд фільмів під час онлайн-кінопоказів Мандрівного Docudays UA відбувається у режимі live.

5. Регіональний партнер з метою розширення аудиторії публічних просвітницьких подій, що проходять онлайн, залучає медіаресурси та платформи для трансляції (стримінгу) просвітницьких заходів фестивалю. 

 

Про правила підготовки публічної програми Мандрівного фестивалю

 

1. Графік публічної програми Мандрівного Docudays UA необхідно надіслати на розгляд координаторці Департаменту з розвитку мереж Docudays UA та комунікаційній менеджерці Мандрівного фестивалю мінімум за 4 тижні до першої події. Заявки, надіслані пізніше, розглядатися не будуть.

2. Якщо в одному населеному пункті є кілька партнерських організацій, які проводять Мандрівний фестиваль, вони зобов’язані формувати графік публічної програми спільно, формуючи разом промоплан та розподіляючи обов’язки та сфери відповідальності.

3. За публічну програму в місті може відповідати лише одна організація, якщо між партнерами було погоджено, що інші зосереджуються більше на закритих або спеціалізованих подіях.

4. Публічна програма Мандрівного Docudays UA в області мусить мати чітко визначений період проведення. Рекомендовано — не більше 2 тижнів.

5. Преспоказ або пресконференцію регіональні партнери однієї області проводять спільно. Пресконференція покликана анонсувати фестиваль, а тому має відбуватися мінімум за тиждень до старту фестивалю.

 

Рекомендації щодо програми Мандрівного Docudays UA


1.  Варто дотримуватися балансу відкритих та закритих або спеціалізованих заходів.

2. Важливо дотримуватися тематичного балансу під час формування програми фестивалю та максимально висвітлювати тему фестивалю.

3. Майданчиками для заходів варто обирати популярні місця в місті, які мають свою аудиторію, програму заходів, що теж займаються промоцією.

4. Варто вивчати актуальні проблеми міст і селищ, організовувати продуктивні дискусії за участю модератора/-ки, місцевих експертів та експерток. Кіно завжди може бути              приводом для обговорення ширших проблем і фахових дискусій.

5. Залучати експертів та експерток до розмов. Заздалегідь закладати в бюджет гонорар для модератора/-ки та фотографа/-ки.

 

Вимоги щодо промоції фестивальних подій


1.  До початку промоційної кампанії Мандрівного Docudays UA відповідальний/-а за промоцію учасник/-ця команди регіонального партнера складає детальний комунікаційний план та надсилає його на погодження комунікаційній менеджерці фестивалю.

2. Промоція Мандрівного Docudays UA мусить відбуватися завчасно та охоплювати всю програму фестивалю.

3. Промоція має охоплювати як офлайн-, так і онлайн-засоби комунікації.

4. Публічні повідомлення про фестиваль мусять висвітлювати тему фестивалю та бути змістовними, доступними, лаконічними та коректними.

5. Публічні повідомлення про фестиваль не можуть спотворювати інформацію, надавати помилкові дані, вдаватися до дискримінаційних, образливих та суб’єктивних тверджень.

6. Візуальні матеріали, які з’являються про Мандрівний фестиваль у публічному доступі, повинні відповідати візуальній концепції фестивалю та розробленому дизайну включно зі шрифтами та розмірами зображень.

7. Після проведення подій Мандрівного фестивалю регіональний партнер має надіслати контент-менеджерці та комунікаційній менеджерці фестивалю фотографії мінімум з 2 фестивальних подій, а також мінімум 2 тексти про проведення Мандрівного фестивалю у своєму регіоні. Надіслані матеріали мають відповідати вимогам менеджерської команди фестивалю.

 

Про дотримання авторських прав

 1. Показ одного фільму під час Мандрівного фестивалю може відбутися не більше разів, ніж вказано у договорі між громадською організацією «Докудейз» та регіональним партнером.

2. По завершенню терміну дії ліцензії на публічну демонстрацію фільмів у межах Мандрівного фестивалю регіональні партнери зобов’язуються видалити надані їм фільми з усіх носіїв інформації, де вони збережені. 

 

Про проведення Мандрівного Docudays UA

 

Регіональний/-а координатор/-ка забезпечує завчасну промоцію та якісну демонстрацію фільмів з програми Мандрівного фестивалю та сприяє продуктивному обговоренню після показів, організовує та проводить правопросвітницькі заходи. 


Під час підготовки та проведення Мандрівного фестивалю регіональний/-а координатор/-ка може звернутися за консультацією та підтримкою щодо програми, промоції фестивалю до координаторки Департаменту з розвитку мереж Docudays UA та комунікаційної менеджерки.


Мандрівний фестиваль не передбачає отримання доходу від його проведення, проте для зменшення витрат на оренду кінозалів організатори мають право надати дозвіл власникам кінозалів на продаж вхідних квитків за умови, що ціна квитків не перевищує вартості компенсації витрат на технічне забезпечення показів. При цьому організатори не мають права на отримання ренти від продажу вхідних квитків.

 

Про моніторинг Мандрівного Docudays UA

 

Під час Мандрівного фестивалю менеджерська команда може організовувати моніторингові поїздки, які здійснюють члени і членкині менеджерської команди з метою аналізу якості проведення та підготовки фестивалю регіональними партнерами. Моніторинг передбачає вивчення та безпосереднє відвідування програми Мандрівного в різних областях та оцінку їх за такими критеріями:

 

 1. Вдумливо дібраний контент: програма має доступно та повно представляти і висвітлювати тему фестивалю.

2. Відповідність програми до цільової аудиторії.

3. Вибір, облаштування приміщення для якісної проєкції.

4. Залучення популярних локацій для проведення культурних подій у місті / селищі.

5. Завчасна та якісна промоція фестивалю із залученням офлайн- та онлайн-інструментів комунікації.

6. Насичена та різноманітна програма, розуміння місцевого контексту, його проблематики та потенціалу, актуальні дискусії та тренінги, правопросвітницькі події.

7. Залучення відповідних експертів/-ок та організацій-партнерів для подій.

8. Злагоджена робота між регіональними партнерами всередині однієї області.

9. Вміння спланувати та враховувати наявні можливості для проведення подій.

 

Звітування


По завершенню Мандрівного фестивалю регіональний партнер має надати відповідні звіти про проведення фестивалю. 


Таймінг та форми звітів


Документ   

                 Кому надіслати    Дедлайн
Фінальний звіт        

Тетяна Кулик,   координаторка Департаменту

 з розвитку мереж Docudays UA, tetiana.kulyk@docudays.ua;

Світлана Смаль, виконавча директорка ГО «Докудейз»,

 svitlana.smal@docudays.ua

За 10 днів після закінчення фестивалю у вашій області
Медіазвіт Ксенія Рибак, комунікаційна менеджерка, ksenia.rybak@docudays.ua
За 10 днів після закінчення фестивалю у вашій області
 Звіт з соцмедіа Ксенія Рибак, ksenia.rybak@docudays.ua За 10 днів після закінчення фестивалю у вашій області

 

Про припинення співпраці з регіональними партнерами

 

Виконавчий орган ГО «Докудейз» може припинити співпрацю з регіональним партнером на підставі:

 

 1. Регіональний партнер порушує укладений Договір про співпрацю.

2. Регіональний партнер не дотримується термінів передачі документів під час підготовки Мандрівного фестивалю.

3. Регіональний партнер не дотримується термінів надання звітів виконавчій директорці ГО «Докудейз», координаторці Департаменту з розвитку мереж Docudays UA та комунікаційній менеджерці Мандрівного фестивалю.

4. Представник/-ця партнерської організації понад рік не бере участі в семінарі, присвяченому підготовці, організації та проведенню Мандрівного фестивалю.

5. Регіональний партнер не дотримується Декларації етичних засад та не поділяє цінності фестивалю.

6. Якість проведення Мандрівного фестивалю регіональним партнером не відповідає критеріям, розробленим менеджерською командою Мандрівного фестивалю та ухваленим Виконавчим органом ГО «Докудейз».

7. Регіональний партнер не дотримується затвердженого графіку подій та комунікаційного плану — за винятком непередбачуваних обставин, що впливають на графік проведення подій та на які регіональний партнер не має впливу. Про виникнення таких непередбачуваних обставин регіональний/-а координатор/-ка має невідкладно повідомити менеджерську команду Мандрівного Docudays UA.   
 

 

 

 


XVIII
Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2021