Регламент

РЕГЛАМЕНТ

19 Мандрівного міжнародного фестивалю

документального кіно про права людини Docudays UA

Преамбула

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається щороку, з вересня по грудень, у регіонах України. Програма Фестивалю складається з добірки документальних фільмів із програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, що проходить наприкінці березня в Києві, та інших заходів.

 

Мета фестивалю

Сприяти дотриманню й захисту прав людини та основоположних свобод, утверджувати розуміння людської гідності як найвищої цінності, підвищувати рівень критичного мислення та громадянської активності в Україні, сприяти розвитку документального кіно.

 

Місія фестивалю

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися талановите та актуальне документальне кіно з усього світу про права людини. Формуємо активну громадянську позицію та повагу до людської гідності. Підтримуємо розвиток української кіноіндустрії.

 

Мандрівний фестиваль Docudays UA — некомерційний, неполітичний та нерелігійний проєкт. 

 

Регіональні партнери не можуть:

 • проводити будь-які заходи спільно або на підтримку жодних політичних партій та/або релігійних організацій;
 • запрошувати на заходи в ролі спікерів/-ок, експертів/-ок чи модераторів/-ок представників/-ць політичних партій та / або релігійних організацій.

 

Організатори:

 • Громадська організація «Докудейз»
 • Українська Гельсінська спілка з прав людини
 • Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»
 • Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв
 • Регіональні партнери

 

Регіональні партнери Мандрівного фестивалю Docudays UA

Організаторами Мандрівного фестивалю в регіонах можуть бути громадські організації, культурні організації, благодійні фонди, неформальні громадські об’єднання, державні органи та органи самоврядування, які поділяють цінності, мету та завдання фестивалю, підтримуючи Декларацію етичних засад і відповідають таким критеріям:

 • організація-заявник має достатньо ресурсів, щоб забезпечити технічні, інформаційні та інші умови показу фільмів та проведення заходів Мандрівного фестивалю Docudays UA у своїй області;
 • має високу репутацію в культурній сфері та середовищі громадських активістів/-ок свого регіону;
 • має досвід проведення культурних та правозахисних подій;
 • не є сателітом будь-якої політичної партії або релігійної конфесії;
 • готова взяти на себе зобов’язання з дотримання авторських прав під час використання фільмів, які надає ГО «Докудейз». Це зобов’язання регіональні партнери засвідчують у спеціальній угоді. 

 

Для отримання статусу регіонального партнера фестивалю Docudays UA організація-претендентка має подати заяву та надати свідчення про відповідність зазначеним вище критеріям на адресу [email protected].

 

Рішення про надання статусу регіонального партнера ухвалює Виконавчий орган ГО «Докудейз» за рекомендацією директорки Департаменту з розвитку мереж Docudays UA. 

 

Про підготовку до Мандрівного Docudays UA

Щороку у березні регіональні координатор(к)и, представники та представниці партнерських організацій відвідують Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в Києві, де мають змогу ознайомитися з програмою фестивалю, переглянути кінострічки, відвідати майстерню документалістики DOCU/КЛАС, правозахисні події та різноманітні нетворкінгові зустрічі. 

 

Менеджерська команда Мандрівного фестивалю формує програму Мандрівного Docudays UA, комунікує з власниками прав відібраних фільмів та отримує дозволи на їх показ та кількість показів у регіонах України.  До кінця липня менеджерська команда Мандрівного фестивалю формує остаточний список фільмів для показу в межах Мандрівного та надає цей список регіональним партнерам.

 

До кінця серпня менеджерська команда Мандрівного фестивалю створює та надсилає регіональним партнерам базовий пакет візуальних матеріалів для промоції Мандрівного фестивалю: конструктори постерів, афіш, розкладів, зображення для соціальних медіа, трейлер Мандрівного Docudays UA. 

 

Не пізніше ніж за місяць до старту Мандрівного фестивалю, менеджерська команда організовує робочу зустріч, де регіональні координатор(к)и можуть заглибитися в тему та програму фестивалю, взяти участь у лекціях та воркшопах щодо промоції фестивалю та покращення його якості тощо. 

 

Під час підготовки Мандрівного фестивалю регіональні партнери надсилають відповідні документи менеджерській команді фестивалю, на базі яких формується програма та засади співпраці. Форми цих документів регіональні партнери отримують не пізніше 1 серпня 2022 року.

 

Перелік документів для підготовки Мандрівного Docudays UA 

 • заявка на фінансування фестивалю з Додатком Б (бюджет) надсилається на адресу [email protected] не пізніше ніж за 3 тижні до початку фестивалю. У випадку непередбачуваних обставин та за умови попередження менеджерської команди фестивалю, заявка може бути прийнята пізніше, але не пізніше ніж за 10 днів до початку фестивалю;
 • Додаток А (графік запланованих заходів) заповнюється онлайн, про що повідомляється на адресу [email protected] не пізніше ніж за тиждень до початку фестивалю;
 • Договір про співпрацю має бути підписаний через онлайн-сервіс «Вчасно» не пізніше ніж за тиждень до початку фестивалю;
 • запит на завантаження фільмів надсилається із зазначенням номера Договору на адресу [email protected] не пізніше ніж за тиждень до початку фестивалю.

 

Регіональні координатор(к)и мають узгодити промоційний план, презентувати готові візуальні матеріали, які планують використовувати у соціальних медіа. 

 

Не пізніше як за одну добу до початку дії прав по договору громадська організація «Докудейз» забезпечує передачу фільмів регіональним партнерам у цифровому форматі, інформаційні матеріали на фільми, забезпечує синхронний переклад або субтитрування до початку відповідного сеансу фільму.

 

ГО «Докудейз» укладає угоди з регіональними партнерами про передачу невиключного (не ексклюзивного) майнового авторського права публічної демонстрації (публічного показу) фільмів Міжнародного фестивалю Docudays UА (назви фільмів та їхній хронометраж визначаються в Додатку № 1 до договору, що є його невід'ємною частиною). 

 

Програма Мандрівного Docudays UA 

У межах програми Мандрівного Docudays UA проходять публічні та спеціалізовані заходи, і також закриті події. 

До публічної програми фестивалю входять заходи, відкриті та доступні для всіх охочих. Це кінопокази, лекції, воркшопи та дискусії на відкритих майданчиках та публічних просторах: у кінотеатрах, будинках культури, галереях, книгарнях тощо.

 

Спеціалізовані заходи — це частково відкриті події, розраховані на попередньо запрошену аудиторію, однак доступ до них мають усі охочі. 

 

Закриті події — це кінопокази та лекції, сформовані для конкретної аудиторії, доступ до яких є обмеженим. 

 

Особливий формат проведення 19 Мандрівного фестивалю Docudays UA

У 2022 році, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та веденням бойових дій на території України, спеціалізовані та закриті заходи Фестивалю проходять в особливому форматі.

 

 1. Фестиваль у Києві відбувається з 11 по 13 листопада 2022 року.
 2. Мандрівний фестиваль проходить з 12 листопада по 30 грудня 2022 року.
 3. Термін подачі заявки на фінансування Мандрівного фестивалю — за 21 день до початку фестивалю в області.
 4. Формат проведення (онлайн, офлайн або комбінований) окремого заходу чи фестивалю в області (місті) загалом визначає регіональний партнер самостійно, відповідно до рівня загроз в області (місті), інформуючи про це Виконавчий орган ГО «Докудейз» у заявці на фінансування та у графіку публічних заходів.
 5. Під час проведення офлайн- та комбінованих подій, регіональний партнер відповідає за дотримання всіх правил безпеки, що діють у місті (регіоні) під час проведення фестивалю.
 6. Під час проведення онлайн-кінопоказів регіональний партнер відповідає за дотримання авторських прав та всіляко убезпечує фільм від піратства.
 7. Регіональний партнер проводить онлайн-кінопокази, поширюючи винятково посилання для колективного перегляду фільму, яке йому надає менеджерська команда фестивалю. Перегляд фільмів під час онлайн-кінопоказів Мандрівного Docudays UA відбувається у режимі живої трансляції.
 8. Регіональний партнер з метою розширення аудиторії публічних просвітницьких подій, що проходять онлайн, залучає медіаресурси та платформи для трансляції (стримінгу) просвітницьких заходів фестивалю.

Про правила підготовки публічної програми Мандрівного фестивалю

 1. Графік публічної програми Мандрівного Docudays UA необхідно надіслати на розгляд проєктному менеджеру Мандрівного фестивалю Docudays UA, координаторці Департаменту з розвитку мереж Docudays UA та комунікаційній менеджерці Мандрівного фестивалю — не пізніше ніж за тиждень до першої події на адресу [email protected].
 2. Якщо в одному населеному пункті є кілька партнерських організацій, які проводять Мандрівний фестиваль, вони вони формують графік публічної програми та промоплан спільно, а також розподіляють обов’язки та сфери відповідальності.
 3. За публічну програму в місті може відповідати лише одна організація, якщо між партнерами було погоджено, що інші більше зосереджуватимуть увагу на закритих або спеціалізованих подіях.
 4. Публічна програма Мандрівного Docudays UA в області мусить мати чітко визначений період проведення. Рекомендовано — не більше 2 тижнів.
 5. Преспоказ або пресконференцію регіональні партнери однієї області проводять спільно. Пресконференція покликана анонсувати фестиваль, а тому має відбуватися мінімум за тиждень до старту фестивалю. Інші формати анонсування фестивалю обговорюються та узгоджуються попередньо з менеджерською командою Мандрівного фестивалю. 

 

Рекомендації щодо програми Мандрівного Docudays UA

 1. Варто дотримуватися балансу відкритих та закритих або спеціалізованих заходів. У 2022 році, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України — відповідно до рівня загроз в області (місті).
 2. Важливо дотримуватися тематичного балансу під час формування програми Фестивалю та максимально висвітлювати його тему. 
 3. Майданчиками для заходів варто обирати популярні місця в місті, які мають свою аудиторію та програму заходів, що теж займаються промоцією. У 2022 році, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України — відповідно до рівня загроз в області (місті).
 4. Варто вивчати актуальні проблеми міст і селищ, організовувати продуктивні дискусії за участі модераторів/-ок, місцевих експертів та експерток. Кіно завжди може бути приводом для обговорення ширших проблем і фахових дискусій.
 5. Залучати експертів та експерток до розмов. Заздалегідь закладати в бюджет гонорар для модератора/-ки та фотографа/-ки.

 

Вимоги щодо промоції фестивальних подій

 1. Промоція Мандрівного Docudays UA мусить відбуватися завчасно та охоплювати всю програму Фестивалю.
 2. Промоція має охоплювати всі доступні засоби комунікації.
 3. Публічні повідомлення про Фестиваль мусять висвітлювати тему фестивалю та бути змістовними, доступними, лаконічними та коректними.
 4. Публічні повідомлення про Фестиваль не можуть спотворювати інформацію, надавати помилкові дані, вдаватися до дискримінаційних, образливих та суб’єктивних тверджень.
 5. Візуальні матеріали, які з’являються про Мандрівний фестиваль у публічному доступі, повинні відповідати візуальній концепції фестивалю та розробленому дизайну, включно зі шрифтами та розмірами зображень.
 6. Після проведення подій Мандрівного фестивалю, регіональний партнер має надіслати редакторці сайту та комунікаційній менеджерці Фестивалю фотографії — мінімум з 2 фестивальних подій, а також мінімум 2 тексти про проведення Мандрівного фестивалю у своєму регіоні. Надіслані матеріали мають відповідати вимогам менеджерської команди фестивалю.

 

Про дотримання авторських прав

 1. Показ одного фільму під час Мандрівного фестивалю може відбутися не більше разів, ніж вказано у договорі між громадською організацією «Докудейз» та регіональним партнером.
 2. По завершенню терміну дії ліцензії на публічну демонстрацію фільмів у межах Мандрівного фестивалю регіональні партнери зобов’язуються видалити надані їм фільми з усіх носіїв інформації, де вони збережені. 

 

Про проведення Мандрівного Docudays UA

Регіональний/-а координатор/-ка забезпечує завчасну промоцію та якісну демонстрацію фільмів з програми Мандрівного фестивалю та сприяє продуктивному обговоренню після показів, організовує та проводить правопросвітницькі заходи. У 2022 році, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України — відповідно до рівня загроз в області (місті).

 

Під час підготовки та проведення Мандрівного фестивалю регіональний/-а координатор/-ка може звернутися за консультацією та підтримкою щодо програми та промоції Фестивалю до менеджерської команди ГО «Докудейз». 

 

Мандрівний фестиваль не передбачає отримання доходу від його проведення, проте для зменшення витрат на оренду кінозалів організатори мають право надати дозвіл власникам кінозалів на продаж вхідних квитків — за умови, що ціна квитків не перевищує вартості компенсації витрат на технічне забезпечення показів. При цьому організатори не мають права на отримання ренти від продажу вхідних квитків.

 

Про моніторинг Мандрівного Docudays UA

Під час Мандрівного фестивалю менеджерська команда може організовувати моніторингові поїздки, які здійснюють члени й членкині менеджерської команди з метою аналізу якості проведення та підготовки Фестивалю регіональними партнерами, а також підготовки рекомендацій для підвищення якості проведення заходів Мандрівного. Моніторинг передбачає вивчення та безпосереднє відвідування програми Мандрівного в різних областях та оцінку їх за такими критеріями:

 

 

 1. Вдумливо підібраний контент: програма має доступно та повно представляти й висвітлювати тему фестивалю.
 2. Відповідність програми до цільової аудиторії.
 3. Вибір, облаштування приміщення для якісної проєкції.
 4. Залучення популярних локацій для проведення культурних подій у місті / селищі.
 5. Завчасна та якісна промоція Фестивалю із залученням офлайн- та онлайн-інструментів комунікації. У 2022 році, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України — відповідно до рівня загроз в області (місті).
 6. Насичена та різноманітна програма, розуміння місцевого контексту, його проблематики та потенціалу, актуальні дискусії та тренінги, правопросвітницькі події.
 7. Залучення відповідних експертів/-ок та організацій-партнерів для подій.
 8. Злагоджена робота між регіональними партнерами в межах однієї області.
 9. Вміння спланувати та враховувати наявні можливості для проведення подій.

Звітування

Після завершення Мандрівного фестивалю, регіональний партнер впродовж 10 днів надає описовий звіт і заповнює звітну частину Додатка А. Та повідомляє про готовність звіту на  адресу [email protected]

 

Про припинення співпраці з регіональними партнерами

Виконавчий орган ГО «Докудейз» може припинити співпрацю з регіональним партнером на підставі:

 

 1. Регіональний/-а партнер/-ка порушує цей Регламент.
 2. Регіональний/-а партнер/-ка порушує умови Договору про співпрацю.
 3. Регіональний/-а партнер/-ка не дотримується Декларації етичних засад та не поділяє цінності фестивалю.
 4. Регіональний/-а партнер/-ка не дотримується термінів передачі документів під час підготовки Мандрівного фестивалю та / або термінів подання звітності.
 5. Представник/-ця партнерської організації без поважних причин та завчасного попередження менеджерської команди не бере участі в семінарі з підготовки та організації Мандрівного або не проводить Мандрівний фестиваль понад 1 рік.
 6. Якість проведення Мандрівного фестивалю регіональним партнером не відповідає критеріям, розробленим менеджерською командою Мандрівного фестивалю та ухваленим Виконавчим органом ГО «Докудейз».

 

РЕГЛАМЕНТ

19 Мандрівного міжнародного фестивалю

документального кіно про права людини Docudays UA


Преамбула

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається щороку, з вересня по грудень, у регіонах України. Програма Фестивалю складається з добірки документальних фільмів із програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, що проходить наприкінці березня в Києві, та інших заходів.

 

Мета фестивалю

Сприяти дотриманню й захисту прав людини та основоположних свобод, утверджувати розуміння людської гідності як найвищої цінності, підвищувати рівень критичного мислення та громадянської активності в Україні, сприяти розвитку документального кіно.


Місія фестивалю

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися талановите та актуальне документальне кіно з усього світу про права людини. Формуємо активну громадянську позицію та повагу до людської гідності. Підтримуємо розвиток української кіноіндустрії.

 

Мандрівний фестиваль Docudays UA — некомерційний, неполітичний та нерелігійний проєкт. 

Регіональні партнери не можуть:

 • проводити будь-які заходи спільно або на підтримку певних політичних партій та/або релігійних організацій;

 • запрошувати на заходи в ролі спікерів/-ок, експертів/-ок чи модераторів/-ок представників/-ць політичних партій та / або релігійних організацій.

 

Організатори фестивалю

 • Громадська організація «Докудейз»

 • Українська Гельсінська спілка з прав людини

 • Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»

 • Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв

 • Регіональні партнери


Регіональні партнери фестивалю

Організаторами Мандрівного фестивалю в регіонах можуть бути громадські організації, культурні організації, благодійні фонди, неформальні громадські об’єднання, державні органи та органи самоврядування, які поділяють цінності, мету та завдання фестивалю, підтримуючи Декларацію етичних засад й відповідають таким критеріям:

 • організація-заявник має достатньо ресурсів, щоб забезпечити технічні, інформаційні та інші умови показу фільмів та проведення заходів Мандрівного фестивалю Docudays UA у своїй області;

 • має високу репутацію в культурній сфері та середовищі громадських активістів/-ок свого регіону;

 • має досвід проведення культурних та правозахисних подій;

 • не є сателітом будь-якої політичної партії або релігійної конфесії;

 • готова взяти на себе зобов’язання з дотримання авторських прав під час використання фільмів, які надає ГО «Докудейз». Це зобов’язання регіональні партнери засвідчують у спеціальній угоді. 

 

Для отримання статусу регіонального партнера фестивалю Docudays UA організація-претендентка має подати заяву та надати підтвердження відповідності зазначеним вище критеріям, написавши на адресу: [email protected].


Рішення про надання статусу регіонального партнера ухвалює Виконавчий орган ГО «Докудейз» за рекомендацією директорки Департаменту з розвитку мереж Docudays UA.


Підготовка до Мандрівного Docudays UA

Щороку у березні регіональні координатор(к)и, представники та представниці партнерських організацій відвідують Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в Києві, де мають змогу ознайомитися з програмою фестивалю, переглянути кінострічки, відвідати майстерню документалістики DOCU/КЛАС, правозахисні події та різноманітні нетворкінгові зустрічі. 


Менеджерська команда Мандрівного фестивалю формує програму Мандрівного Docudays UA, комунікує з власниками прав відібраних фільмів та отримує дозволи на їх показ та кількість показів у регіонах України.  До кінця липня менеджерська команда Мандрівного фестивалю формує остаточний список фільмів для показу в межах Мандрівного та надає цей список регіональним партнерам.


До кінця серпня менеджерська команда Мандрівного фестивалю створює та надсилає регіональним партнерам базовий пакет візуальних матеріалів для промоції Мандрівного фестивалю: конструктори постерів, афіш, розкладів, зображення для соціальних медіа, трейлер Мандрівного Docudays UA. 


Не пізніше ніж за місяць до старту Мандрівного фестивалю, менеджерська команда організовує робочу зустріч, де регіональні координатор(к)и можуть заглибитися в тему та програму фестивалю, взяти участь у лекціях та воркшопах щодо промоції фестивалю та покращення його якості тощо. 


Під час підготовки Мандрівного фестивалю регіональні партнери надсилають відповідні документи менеджерській команді фестивалю, на базі яких формується програма та засади співпраці. Форми цих документів регіональні партнери отримують не пізніше 1 серпня 2022 року.

Перелік документів для підготовки Мандрівного Docudays UA: 

 • заявка на фінансування фестивалю з Додатком Б (бюджет) надсилається на адресу [email protected] не пізніше ніж за 3 тижні до початку фестивалю. 

У випадку непередбачуваних обставин та за умови попередження менеджерської команди фестивалю, заявка може бути прийнята пізніше, але не пізніше ніж за 10 днів до початку фестивалю;

 • Додаток А (графік запланованих заходів) заповнюється онлайн, про що повідомляється  на адресу [email protected] не пізніше ніж за тиждень до початку фестивалю;

 • Договір про співпрацю має бути підписаний через онлайн-сервіс «Вчасно» не пізніше ніж за тиждень до початку фестивалю;

 • запит на завантаження фільмів надсилається із зазначенням номера Договору на адресу [email protected] не пізніше ніж за тиждень до початку фестивалю.


Регіональні координатор(к)и мають узгодити промоційний план, презентувати готові візуальні матеріали, які планують використовувати в соціальних медіа. 


Не пізніше як за одну добу до початку дії прав відповідно до Договору, громадська організація «Докудейз» забезпечує передачу фільмів регіональним партнерам у цифровому форматі, інформаційні матеріали на фільми, забезпечує синхронний переклад або субтитрування до початку відповідного сеансу фільму.


ГО «Докудейз» укладає угоди з регіональними партнерами про передачу невиключного (не ексклюзивного) майнового авторського права публічної демонстрації (публічного показу) фільмів Міжнародного фестивалю Docudays UA (Назви фільмів та їхній хронометраж визначаються в Додатка № 1 до Договору, що є його невіддільною частиною).


Програма Мандрівного Docudays UA

У межах програми Мандрівного Docudays UA проходять публічні та спеціалізовані заходи, а також закриті події. 

До публічної програми фестивалю належать заходи, відкриті та доступні для всіх охочих. Це кінопокази, лекції, воркшопи та дискусії на відкритих майданчиках та публічних просторах: у кінотеатрах, будинках культури, галереях, книгарнях тощо.


Спеціалізовані заходи — це частково відкриті події, розраховані на попередньо запрошену аудиторію, однак доступ до них мають усі охочі. 


Закриті події — це кінопокази та лекції, сформовані для конкретної аудиторії, доступ до яких є обмеженим. 


Особливий формат проведення 19 Мандрівного фестивалю Docudays UA.

У 2022 році, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та веденням бойових дій на території України, спеціалізовані та закриті заходи Фестивалю проходять в особливому форматі.

 1. Фестиваль у Києві відбувається з 11 по 13 листопада 2022 року.

 2. Мандрівний фестиваль проходить з 12 листопада по 30 грудня 2022 року.

 3. Термін подачі заявки на фінансування Мандрівного фестивалю — за 21 день до початку фестивалю в області.

 4. Формат проведення (онлайн, офлайн або комбінований) окремого заходу чи фестивалю в області (місті) загалом визначає регіональний партнер самостійно, відповідно до рівня загроз в області (місті), інформуючи про це Виконавчий орган ГО «Докудейз» у заявці на фінансування та у графіку публічних заходів.

 5. Під час проведення офлайн- та комбінованих подій, регіональний партнер відповідає за дотримання всіх правил безпеки, що діють у місті (регіоні) під час проведення фестивалю.

 6. Під час проведення онлайн-кінопоказів регіональний партнер відповідає за дотримання авторських прав та всіляко убезпечує фільм від піратства.

 7. Регіональний партнер проводить онлайн-кінопокази, поширюючи винятково посилання для колективного перегляду фільму, яке йому надає менеджерська команда фестивалю. Перегляд фільмів під час онлайн-кінопоказів Мандрівного Docudays UA відбувається у режимі живої трансляції.

 8. Регіональний партнер з метою розширення аудиторії публічних просвітницьких подій, що проходять онлайн, залучає медіаресурси та платформи для трансляції (стримінгу) просвітницьких заходів фестивалю.

Правила підготовки публічної програми Мандрівного Docudays UA

 1. Графік публічної програми Мандрівного Docudays UA необхідно надіслати на розгляд проєктному менеджеру Мандрівного фестивалю Docudays UA, координаторці Департаменту з розвитку мереж Docudays UA та комунікаційній менеджерці Мандрівного фестивалю — не пізніше ніж за тиждень до першої події на адресу [email protected]

 2. Якщо в одній області є кілька партнерських організацій, які проводять Мандрівний фестиваль, вони формують графік публічної програми та промоплан спільно, а також розподіляють обов’язки та сфери відповідальності.

 3. За публічну програму в місті може відповідати лише одна організація, якщо між партнерами було погоджено, що інші більше зосереджуватимуть увагу на закритих або спеціалізованих подіях.

 4. Публічна програма Мандрівного Docudays UA в області мусить мати чітко визначений період проведення. Рекомендовано — не більше 2 тижнів.

 5. Преспоказ або пресконференцію регіональні партнери однієї області проводять спільно. Пресконференція покликана анонсувати Фестиваль, а тому має відбуватися мінімум за тиждень до старту фестивалю. Інші формати анонсування фестивалю обговорюються та узгоджуються попередньо з менеджерською командою Мандрівного фестивалю. 

 

Рекомендації щодо програми Мандрівного Docudays UA

 1. Варто дотримуватися балансу відкритих та закритих або спеціалізованих заходів. У 2022 році, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України — відповідно до рівня загроз в області (місті).

 2. Важливо дотримуватися тематичного балансу під час формування програми Фестивалю та максимально висвітлювати його тему. 

 3. Майданчиками для заходів варто обирати популярні місця в місті, які мають свою аудиторію та програму заходів, що теж займаються промоцією. У 2022 році, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України — відповідно до рівня загроз в області (місті).

 4. Варто вивчати актуальні проблеми міст і селищ, організовувати продуктивні дискусії за участі модераторів/-ок, місцевих експертів та експерток. Кіно завжди може бути приводом для обговорення ширших проблем і фахових дискусій.

 5. Залучати експертів та експерток до розмов. Заздалегідь закладати в бюджет гонорар для модератора/-ки та фотографа/-ки.

 

Вимоги щодо промоції фестивальних подій

 1. Промоція Мандрівного Docudays UA мусить відбуватися завчасно та охоплювати всю програму Фестивалю.

 2. Промоція має охоплювати всі доступні засоби комунікації.

 3. Публічні повідомлення про Фестиваль мусять висвітлювати тему фестивалю та бути змістовними, доступними, лаконічними та коректними.

 4. Публічні повідомлення про Фестиваль не можуть спотворювати інформацію, надавати помилкові дані, вдаватися до дискримінаційних, образливих та суб’єктивних тверджень.

 5. Візуальні матеріали, які з’являються про Мандрівний фестиваль у публічному доступі, повинні відповідати візуальній концепції фестивалю та розробленому дизайну, включно зі шрифтами та розмірами зображень.

 6. Після проведення подій Мандрівного фестивалю, регіональний партнер має надіслати редакторці сайту та комунікаційній менеджерці Фестивалю фотографії — мінімум з 2 фестивальних подій, а також мінімум 2 тексти про проведення Мандрівного фестивалю у своєму регіоні. Надіслані матеріали мають відповідати вимогам менеджерської команди фестивалю.

 

Дотримання авторських прав

 1. Кількість показів кожного фільму не може перевищувати кількість, вказану в Договорі між громадською організацією «Докудейз» та регіональним партнером.

 2. Після завершення терміну дії ліцензії на публічну демонстрацію фільмів у межах Мандрівного фестивалю, регіональні партнери зобов’язуються видалити надані їм фільми з усіх носіїв інформації, де вони збережені. 

 

Проведення Мандрівного Docudays UA

Регіональний/-а координатор/-ка забезпечує завчасну промоцію та якісну демонстрацію фільмів з програми Мандрівного фестивалю та сприяє продуктивному обговоренню після показів, організовує та проводить правопросвітницькі заходи. У 2022 році, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України — відповідно до рівня загроз в області (місті).


Під час підготовки та проведення Мандрівного фестивалю регіональний/-а координатор/-ка може звернутися за консультацією та підтримкою щодо програми та промоції Фестивалю до менеджерської команди ГО «Докудейз». 


Мандрівний фестиваль не передбачає отримання доходу від його проведення, проте для зменшення витрат на оренду кінозалів організатори мають право надати дозвіл власникам кінозалів на продаж вхідних квитків — за умови, що ціна квитків не перевищує вартості компенсації витрат на технічне забезпечення показів. При цьому організатори не мають права на отримання ренти від продажу вхідних квитків.

 

Моніторинг Мандрівного Docudays UA

Під час Мандрівного фестивалю менеджерська команда може організовувати моніторингові поїздки, які здійснюють члени й членкині менеджерської команди з метою аналізу якості проведення та підготовки Фестивалю регіональними партнерами, а також підготовки рекомендацій для підвищення якості проведення заходів Мандрівного. Моніторинг передбачає вивчення та безпосереднє відвідування програми Мандрівного в різних областях та оцінку їх за такими критеріями:

 1. Вдумливо підібраний контент: програма має доступно та повно представляти й висвітлювати тему фестивалю.

 2. Відповідність програми до цільової аудиторії.

 3. Вибір, облаштування приміщення для якісної проєкції.

 4. Залучення популярних локацій для проведення культурних подій у місті / селищі.

 5. Завчасна та якісна промоція Фестивалю із залученням офлайн- та онлайн-інструментів комунікації. У 2022 році, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України — відповідно до рівня загроз в області (місті).

 6. Насичена та різноманітна програма, розуміння місцевого контексту, його проблематики та потенціалу, актуальні дискусії та тренінги, правопросвітницькі події.

 7. Залучення відповідних експертів/-ок та організацій-партнерів для подій.

 8. Злагоджена робота між регіональними партнерами в межах однієї області.

 9. Вміння спланувати та враховувати наявні можливості для проведення подій.

 

Звітування

Після завершення Мандрівного фестивалю, регіональний партнер впродовж 10 днів надає описовий звіт і заповнює звітну частину Додатка А. Та повідомляє про готовність звіту на  адресу [email protected]


Припинення співпраці з регіональними партнерами

Виконавчий орган ГО «Докудейз» може припинити співпрацю з регіональним партнером на підставі:

 1. Регіональний/-а партнер/-ка порушує цей Регламент.

 2. Регіональний/-а партнер/-ка порушує умови Договору про співпрацю.

 3. Регіональний/-а партнер/-ка не дотримується Декларації етичних засад та не поділяє цінності фестивалю.

 4. Регіональний/-а партнер/-ка не дотримується термінів передачі документів під час підготовки Мандрівного фестивалю та / або термінів подання звітності.

 5. Представник/-ця партнерської організації без поважних причин та завчасного попередження менеджерської команди не бере участі в семінарі з підготовки та організації Мандрівного або не проводить Мандрівний фестиваль понад 1 рік.

 6. Якість проведення Мандрівного фестивалю регіональним партнером не відповідає критеріям, розробленим менеджерською командою Мандрівного фестивалю та ухваленим Виконавчим органом ГО «Докудейз».


19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Листопад—Грудень 2022