Показ фільму "Ромська мрія" у Чернівецькій ЗОШ № 2 ім. Юрія Федьковича

Показ фільму "Ромська мрія" у Чернівецькій ЗОШ № 2 ім. Юрія Федьковича

20 листопада 2013

14 листопада в рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA у Чернівецькій ЗОШ № 2 ім. Юрія Федьковича учні з тринадцяти міських євроклубів переглянулидокументальний цикл «Ромська мрія» − історії про ромів, які намагаються долати обмеження, руйнувати стереотипне дискримінаційне ставлення до себе, але прагнуть залишатися ромами і не втрачати своєї культурної ідентичності.

 

 

Захід було присвячено Міжнародному дню толерантності. А несподіванкою для всіх учасників стала можливість відчути колорит ромської культури та поспілкуватись з успішними ромами, які донині зберігають і підтримують свої традиції.

 

Гостями кінопоказу були Зінаїда Чуравіна – сільський голова Білівців Хотинського району на Буковині – і ромські музики, які виконали кілька традиційних мелодій.

 

Зінаїда Чуравіна повідала школярам свою життєву історію і нагадала відому істину: не важливо, звідки ти ідеш, а важливо – куди. В інтерв’ю журналісту газети «Буковина» Івану Агатію сільський голова, зокрема, розповіла: 

 

«Скажу не без гордості: я  зі славного циганського роду ЧуравінихТих корінних циган, які через історичні обставини свого часу покинули родинне обійстя в Румунії і завдяки допомозі білівчан осіли поряд з ними. Назавжди. Бабцю, пам’ятаю, звали Катінкою (тобто Катериною), а діда – Георгієм. Він загинув на війні. Батька звалиАфанасієм, він народився 1917 року. Нас  сестер і братів, було п’ятеро. Один брат такожне повернувся з Другої світової війни. 

 

Мати Ляна (тобто Уляна). Ще при доброму здоров’ї. Мати працювала в колгоспі. А дід і батько (уже покійні) займалися тим, чим усі цигани  ковальством. З’їжджалися до них люди з усієї округи. Продовжувачем їхньої справи був мій двоюрідний брат. І навіть зараз у кузні, яку я зберегла та відродила, кують залізо. Ковальською справою займаються Віталій Пилепецький і Олександр Базь.

 

У селі люди ще тримають коней, а також ковалі одержують замовлення від фермерського господарства "Тарас", яке вирощує сою».

 

Захід відбувся за сприяння та підтримки управління освіти Чернівецької міської ради.

 

Ігор Мосін,

 

Євгенія Олійник

XVII
Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2020
Мандрівний Docudays UA-2020: підбиваємо підсумки
Новини
31 грудня 2020
Право на правду. На Мандрівному Docudays UA на Тернопільщині відбувся показ фільму «Про звірів та людей»
Новини
30 грудня 2020
Крафтивізм: як рукоділля стає політичним інструментом
Новини
29 грудня 2020
На Мандрівному Docudays UA в Чернівцях обговорювали зміни в роботі культурних інституцій в умовах карантинних обмежень
Новини
28 грудня 2020
На Мандрівному Docudays UA у Чернівцях дивились та обговорювали стрічку «Хороша смерть»
Новини
27 грудня 2020
«Я відчув себе гостем, що дивиться за життям іншої родини»
Новини
16 грудня 2020
Фестиваль Docudays UA: від дискусій — до реальних дій
Новини
14 грудня 2020