Регламент

 

1. Преамбула

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA (далі — Фестиваль) у 2024 році відбувається в період з жовтня по листопад включно та проходить у різних регіонах України. Програма Фестивалю складається з добірки документальних фільмів із програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, що проходить у Києві, та інших заходів.

 

2. Мета Фестивалю

Сприяти дотриманню й захисту прав людини та основоположних свобод, утверджувати розуміння людської гідності як найвищої цінності, підвищувати рівень громадянської активності в Україні, сприяти розвитку документального кіно.

 

3. Місія Фестивалю

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися талановите та актуальне документальне кіно з усього світу, що розповідає про права людини. Формуємо активну громадянську позицію та повагу до людської гідності. Підтримуємо розвиток української кіноіндустрії.

 

4. Організатори Фестивалю

  • Громадська організація «Докудейз»;
  • Українська Гельсінська спілка з прав людини;
  • Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»;
  • Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв
  • регіональні партнери.

 

5. Регіональні партнери Фестивалю

5.1. Організаторами Фестивалю в регіонах можуть бути громадські організації, культурні організації, благодійні фонди, державні органи та органи самоврядування, які поділяють цінності, мету та завдання Фестивалю, підтримуючи Декларацію етичних засад, і відповідають таким критеріям:

5.1.1. Організація-заявник має достатньо ресурсів, щоб забезпечити технічні, інформаційні й інші умови показу фільмів і проведення заходів Фестивалю у своїй області.

5.1.2. Організація-заявник має високу репутацію в культурній сфері та середовищі громадських активістів/-ок свого регіону.

5.1.3. Організація-заявник має досвід проведення культурних та правозахисних подій.

5.1.4. Організація-заявник не є сателітом будь-якої політичної партії або релігійної конфесії.

5.1.5. Організація-заявник готова взяти на себе зобов’язання з дотримання авторських прав під час використання фільмів, які надає ГО «Докудейз». Це зобов’язання регіональні партнери засвідчують у спеціальній угоді.

 

5.2. Для отримання статусу регіонального партнера Фестивалю організація-претендент має подати заявку та надати підтвердження відповідності зазначеним вище критеріям, написавши на адресу: [email protected].

 

5.3. Рішення про надання статусу регіонального партнера ухвалює Виконавчий директор ГО «Докудейз», з урахуванням думки організаторів Фестивалю.

 

5.4. ГО «Докудейз» може припинити співпрацю з регіональним партнером, зокрема, проте не виключно, на одній із наведених нижче підстав:

  5.4.1. Регіональний партнер порушує цей Регламент.

  5.4.2. Регіональний партнер порушує умови Договору про співпрацю.

  5.4.3. Регіональний партнер не дотримується Декларації етичних засад та цінностей Фестивалю.

  5.4.4. Регіональний партнер не дотримується термінів передавання документів під час підготовки Фестивалю та/або термінів подання звітності.

  5.4.5. Представник/-иця партнерської організації без поважних причин і завчасного попередження менеджерської команди не бере участі в семінарі з підготовки та організації Фестивалю або не проводить Фестиваль понад 1 рік.

  5.4.6. Якість проведення Фестивалю регіональним партнером не відповідає критеріям, визначених в розділі 11 цього Регламенту, розробленим менеджерською командою Фестивалю та ухваленим Виконавчим директором ГО «Докудейз».

 

6. Підготовка до Фестивалю

6.1. Представники та представниці партнерських організацій щороку відвідують Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в Києві, де мають змогу ознайомитися з програмою фестивалю, переглянути кінострічки, відвідати майстерню документалістики DOCU/КЛАС, правозахисні події та різноманітні нетворкінгові зустрічі.

 

6.2. Менеджерська команда формує програму Фестивалю, комунікує з власниками прав відібраних фільмів та отримує дозволи на їх показ та кількість показів у регіонах України. Остаточний список фільмів для показу в межах Фестивалю менеджерська команда надає регіональним партнерам не пізніше ніж за 30 днів до початку Фестивалю.

 

6.3. Не пізніше ніж за місяць до старту Фестивалю, менеджерська команда організовує семінар, де регіональні координатор(к)и можуть заглибитися в тему та програму Фестивалю, взяти участь у лекціях та воркшопах щодо промоції Фестивалю та покращення його якості тощо.

 

6.4. За два тижні до початку Фестивалю менеджерська команда створює та надсилає регіональним партнерам базовий пакет візуальних матеріалів для промоції Фестивалю: конструктори постерів, афіш, розкладів, зображення для соціальних медіа, трейлер Фестивалю.

 

6.5. Під час підготовки Фестивалю регіональні партнери надсилають менеджерській команді Фестивалю відповідні документи, на базі яких формується програма та засади співпраці. Форми цих документів регіональні партнери отримують під час проведення семінару для регіональних координаторів/-ок.

 

6.6. До переліку документів для підготовки Фестивалю входять: 

  6.6.1. Заявка на фінансування Фестивалю з Додатком Б (бюджет), яку надсилають за адресою [email protected] не пізніше ніж за 3 тижні до початку Фестивалю. 

  У разі непередбачуваних обставин та за умови попередження менеджерської команди Фестивалю, заявку можуть прийняти пізніше, але не більше ніж за 10 днів до початку Фестивалю.

  6.6.2. Додаток А (графік запланованих заходів) заповнюють онлайн — про що також треба повідомити за адресою [email protected] не пізніше ніж за тиждень до початку Фестивалю.

  6.6.3. Договір про співпрацю підписується через онлайн-сервіс «Вчасно» не пізніше ніж за тиждень до початку Фестивалю.

  6.6.4. Запит на завантаження фільмів надсилається із зазначенням номера Договору на адресу [email protected] не пізніше ніж за тиждень до початку Фестивалю.

 

6.7. Регіональні координатор(к)и мають узгодити промоційний план, презентувати готові візуальні матеріали, які планують використовувати в соціальних медіа.

 

6.8. ГО «Докудейз» укладає договори з регіональними партнерами про передачу невиключного (неексклюзивного) майнового авторського права публічної демонстрації (публічного показу) фільмів Фестивалю (назви фільмів та їхній хронометраж визначено в Додатку № 1 до Договору, що є його невіддільною частиною).


6.9. Відповідно до договору, зазначеного в пункті 6.8 цього Регламенту, громадська організація «Докудейз» забезпечує передавання фільмів регіональним партнерам у цифровому форматі, інформаційні матеріали на фільми, а також синхронний переклад або субтитрування до початку відповідного сеансу фільму.

 

7. Програма Фестивалю

 7.1. У межах програми Фестивалю проходять публічні та спеціалізовані заходи, а також закриті події.

До публічної програми Фестивалю належать заходи, відкриті та доступні для всіх охочих. Це кінопокази, лекції, воркшопи та дискусії на відкритих майданчиках та публічних просторах: у кінотеатрах, будинках культури, галереях, книгарнях тощо.

Спеціалізовані заходи — це події, призначені для попередньо запрошеної аудиторії, однак доступ до них мають усі охочі.

Закриті події — це кінопокази та лекції, сформовані для конкретної аудиторії, доступ до яких є обмеженим.

 

7.2. Під час формування програми Фестивалю регіональним координатор(к)ам рекомендовано:

  7.2.1. Дотримуватися тематичного балансу Фестивалю та максимально висвітлювати його тему.

7.2.2. Дотримуватися балансу відкритих та закритих або спеціалізованих заходів.

У зв’язку з воєнною агресією Росії проти України, планування Фестивалю повинно відбуватися відповідно до рівня загроз в області (місті) та з урахуванням безпекових компонентів.

7.2.3. Вивчати актуальні проблеми міст і селищ, організовувати продуктивні дискусії за участі модераторів/-ок, місцевих експертів та експерток. Кіно завжди може бути приводом для обговорення ширших проблем і фахових дискусій.

7.2.4. Залучати експертів та експерток до розмов. Заздалегідь закладати в бюджет гонорар для модератора/-ки та фотографа/-ки.

 

7.3. Майданчиками для заходів варто обирати популярні місця в місті, які мають свої аудиторію та програму заходів та які теж займаються промоцією. 

У зв'язку з воєнною агресією Росії проти України, планування Фестивалю повинно відбуватися відповідно до рівня загроз в області (місті) та з урахуванням безпекових компонентів.

 

8. Підготовка й організація публічної програми Фестивалю

8.1. Регіональний/-а координатор/-ка забезпечує завчасну промоцію та якісну демонстрацію фільмів із програми Фестивалю, а також сприяє продуктивному обговоренню після показів, організовує та проводить правопросвітницькі заходи. 

У зв’язку з воєнною агресією Росії проти України, планування Фестивалю повинно відбуватися відповідно до рівня загроз в області (місті) та з урахуванням безпекових компонентів.

 

8.2. Під час підготовки та проведення Фестивалю регіональний/-а координатор/-ка може звернутися за консультацією та підтримкою щодо програми та промоції Фестивалю до менеджерської команди Фестивалю.

 

8.3. Графік публічної програми Фестивалю регіональний/-а координатор/-ка надсилає на розгляд на адресу [email protected] не пізніше ніж за тиждень до першої події.

 

8.4. Якщо в одній області є кілька партнерських організацій, які проводять Фестиваль, вони формують графік публічної програми та промоплан спільно, а також розподіляють обов’язки та сфери відповідальності.

 

8.5. За публічну програму в місті може відповідати лише одна організація, якщо партнери погодили те, що інші більше зосередять увагу на закритих або спеціалізованих подіях.

 

8.6. Публічна програма Фестивалю в області мусить мати чітко визначений період проведення. Рекомендовано — не більше 2 тижнів.

 

8.7. Преспоказ або пресконференцію регіональні партнери однієї області проводять спільно. Пресконференція необхідна, щоб анонсувати Фестиваль, а тому має відбуватися мінімум за тиждень до старту Фестивалю. Інші формати анонсування Фестивалю обговорюються та узгоджуються попередньо з менеджерською командою Фестивалю.

 

8.8. Фестиваль не передбачає отримання доходу від його проведення, проте, для зменшення витрат на оренду кінозалів, регіональні партнери мають право надати дозвіл власникам/-ицям кінозалів на продаж вхідних квитків — за умови, що ціна квитків не перевищуватиме вартості компенсації витрат на технічне забезпечення показів. При цьому організатори не мають права на отримання ренти від продажу вхідних квитків.

 

8.9. Фестиваль — некомерційний, неполітичний та нерелігійний проєкт. Регіональні партнери не можуть:

8.9.1. Проводити будь-які заходи спільно або на підтримку певних політичних партій та / або релігійних організацій.

8.9.2. Запрошувати на заходи в ролі спікерів/-ок, експертів/-ок чи модераторів/-ок представників/-иць політичних партій та/або релігійних організацій.

 

9. Вимоги щодо промоції фестивальних подій

9.1. Промоція Фестивалю мусить відбуватися завчасно та охоплювати всю програму Фестивалю.

 

9.2. Промоція має охоплювати всі доступні засоби комунікації.

 

9.3. Публічні повідомлення про Фестиваль мусять висвітлювати тему Фестивалю та бути змістовними, доступними, лаконічними та коректними.

 

9.4. Публічні повідомлення про Фестиваль не можуть спотворювати інформацію, надавати помилкові дані, вдаватися до дискримінаційних, образливих та суб’єктивних тверджень.

 

9.5. Візуальні матеріали про Фестиваль, які з’являються  в публічному доступі, повинні відповідати візуальній концепції Фестивалю та дизайну, розробленому менеджерською камандою Фестивалю, включно зі шрифтами та розмірами зображень.

 

9.6. Після проведення подій Фестивалю регіональний/-а координатор/-ка має надіслати менеджерській команді Фестивалю фотографії (мінімум із 2 фестивальних подій), а також мінімум 2 тексти про проведення Фестивалю у своєму регіоні. Надіслані матеріали мають відповідати вимогам менеджерської команди Фестивалю.

 

10. Дотримання авторських прав

10.1. Під час проведення кінопоказів регіональний партнер відповідає за дотримання авторських прав та всіляко убезпечує фільм від піратства.

 

10.2. Кількість показів кожного фільму не може перевищувати кількість, вказану в Договорі між громадською організацією «Докудейз» та регіональним партнером.

 

10.3. Після завершення терміну дії ліцензії на публічну демонстрацію фільмів у межах Фестивалю, регіональні партнери зобов’язані видалити надані їм фільми з усіх носіїв інформації, на яких вони зберігаються.

 

10.4. Регіональний партнер проводить онлайн-кінопокази, поширюючи винятково посилання для колективного перегляду фільму, яке йому надає менеджерська команда Фестивалю. 

 

11. Моніторинг Фестивалю

11.1. Під час Фестивалю менеджерська команда може організовувати моніторингові поїздки з метою аналізу якості проведення та підготовки Фестивалю регіональними партнерами, а також підготовки рекомендацій для підвищення якості проведення заходів Фестивалю. Моніторинг передбачає вивчення та безпосереднє відвідування програми Фестивалю в різних областях та їх оцінку зокрема, проте не виключно, за такими критеріями:

11.1.1. Вдумливо підібраний контент — програма має доступно та повно представляти й висвітлювати тему Фестивалю.

11.1.2. Відповідність програми цільовій аудиторії.

11.1.3. Вибір локації, що дає змогу забезпечити доступність, якісну проєкцію й аудіосупровід подій.

11.1.4. Залучення популярних локацій для проведення культурних подій у місті / селищі.

11.1.5. Завчасна та якісна промоція Фестивалю із залученням офлайн- та онлайн-інструментів комунікації. 

У зв’язку з воєнною агресією Росії проти України, планування Фестивалю повинно відбуватися відповідно до рівня загроз в області (місті) та з урахуванням безпекових компонентів.

11.1.6. Насичена та різноманітна програма, розуміння місцевого контексту, його проблематики та потенціалу, актуальні дискусії та тренінги, правопросвітницькі події.

11.1.7. Залучення до подій відповідних експертів/-ок та організацій-партнерів.

11.1.8. Злагоджена робота між регіональними партнерами в межах однієї області.

11.1.9. Вміння планувати та враховувати наявні можливості для проведення подій.

 

12. Звітування

Після завершення Фестивалю регіональний партнер впродовж 10 днів надає описовий звіт і заповнює звітну частину Додатка А та повідомляє про готовність звіту на адресу [email protected]

 

13. Особливий формат проведення Фестивалю

13.1. У 2024 році, у зв'язку з продовженням воєнної агресії Росії проти України та веденням бойових дій на території України, спеціалізовані та закриті заходи Фестивалю відбудуться в особливому форматі:

13.1.1. Фестиваль проходить з 1 жовтня по 30 листопада 2024 року.

13.1.2. Термін подачі заявки на фінансування Фестивалю — за 21 день до початку Фестивалю в області. У разі непередбачуваних обставин та за умови попередження менеджерської команди Фестивалю, заявку можуть прийняти пізніше, але не більше ніж за 10 днів до початку Фестивалю.

13.1.3. Формат проведення (онлайн, офлайн або комбінований) окремого заходу чи Фестивалю в області (місті) загалом визначає регіональний партнер самостійно відповідно до рівня загроз в області (місті), та інформує про це менеджерську команду Фестивалю у заявці на фінансування та у графіку публічних заходів.

13.1.4. Під час проведення офлайн- та комбінованих подій, регіональний партнер відповідає за дотримання всіх правил безпеки в умовах воєнного стану, що діють у місті (регіоні) під час проведення Фестивалю.

13.1.5. Регіональний партнер, з метою розширення аудиторії публічних просвітницьких подій, що проходять онлайн, залучає медіаресурси та платформи для трансляції (стримінгу) просвітницьких заходів Фестивалю.

13.1.6. В умовах запровадженого Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (зі змінами) «Порядку здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 липня 2020 р. № 573 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» та інших нормативно-правових актів, ухвалених органами державної влади у зв’язку з воєнною агресією Росії проти України, а також із метою усунення або запобігання загрози життю й безпеці осіб, інтересам суспільства або держави, забезпечення громадського порядку, організатори залишають за собою право вносити зміни до цього Регламенту, з подальшим повідомленням всіх зацікавлених осіб за допомогою розміщення нововведень на www.docudays.ua та https://travelling.docudays.ua.

 

Офіційний вебсайт Фестивалюhttps://travelling.docudays.ua.

21 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023