На Донеччині триває Мандрівний кінофестиваль.

На Донеччині триває Мандрівний кінофестиваль.

06 листопада 2013

 Після відкриття, яке 16 жовтня відбулось у Західній виправній колоній № 97, покази фільмів пройшли ще в 19 установах виконання покарань області. Це стало можливим за сприяння обласного управління пенітенціарної служби. Крім того, більшість установ придбали відеопроектори, тим самим вирішили питання технічного забезпечення показів кінофільмів.

 

Кожен фільм мають можливість подивитись від 50 до 500 засуджених. У деяких установах перегляди супроводжують правові консультації юристів громадських організацій. У жіночій Приазовській ВК-107 (Маріуполь) після перегляду фільмів виступив Олег Воля. У нього самого чималий тюремний стаж, і його досвід подолання численних перешкод у житті на волі, безперечно, був цікавим для тих, хто тільки очікує звільнення. Глядачі захоплено слухали пісні Олега під гітару.  

Після переглядів організатори обговорювали із засудженими ідею створення кіноклубів Docudays UA у їхніх установах.  Типове Положення про Кіноклуб в установі виконання покарань ухвалив начальник облуправління пенітенціарної служби.

Почалися перегляди документального кіно і в цивільних закладах – у селі Старобешеве фільми Мандрівного фестивалю демонструються за підтримки музею ім. П. Ангеліної – першої трактористки, героїні 30-х років. Партнером фестивалю на Донеччині є і Притулок для бездомних осіб (Донецьк), який забезпечує покази для безпритульних людей та в Інтернаті для людей похилого віку (Макіївка). Долучається до показів й Університет економіки та права. 

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024