Соціальні працівники Чугуївщини переглянули документальні фільми про права людини

Соціальні працівники Чугуївщини переглянули документальні фільми про права людини

02 грудня 2013

Кращі фільми Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA продемонстрували працівникам Чугуївського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ).


15 листопада 2013 року близько 20 соціальних працівників Чугуївського ЦСССДМ ознайомилися з високохудожнім та якісним документальним кіно про права людини.Показ у рамках Міжнародного мандрівного фестивалю Docudays UA організував Юрій Чумак – голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», координатор «Центру правової інформації та консультацій» Чугуївської правозахисної групи, член Харківської правозахисної групи.


Юрій Чумак розповів про те, що фестиваль є неполітичним і некомерційним проектом, спрямованим на донесення до українського глядача високих ідеалів прав людини засобами документального кіно.

На прикладі героїв фільмів кожен може переконатися, що завжди є вибір: змиритися та опустити руки чи боротися за власні права й інтереси, права людини та основоположні свободи.


Соціальні працівники переглянули фільм «Абетка» (режисера Мадлі Ляене) про молоду матір, яка після довгих років громадянської війни у Ліберії вчиться читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Також на показі представили стрічку «Мрія» (режисера Дар’ї Дрюченко), який подає портрет музичного керівника школи-інтернату для дітей з вадами слуху – людини талановитої і безкорисливої, яка віддає всю себе заради щастя й радості глухих дітей.


 

По закінченні кінопоказу відбулося жваве обговорення кінокартин.


Як зазначила директор Чугуївського районного ЦСССДМ Інна Рябініна, значущість показаних фільмів полягає ще й у тому, що вони порушують важливі суспільні проблеми – цінності освіти, соціального захисту вразливих верств суспільства. Тому кінострічки «Абетка» й «Мрія» так щиро сприйняли працівники ЦСССДМ, оскільки саме ці люди постійно мають справу з родинами, які перебувають у складних життєвих обставинах.


До речі, Чугуївська районна рада на останній сесії, що відбулася 12 листопада, затвердила «Програму правової освіти населення Чугуївського району на 2013–2015 роки», одним з пунктів якої передбачено щороку, в листопаді-грудні, за сприяння Чугуївської правозахисної групи проводити покази документального кіно про права людини в рамках Мандрівного кінофестивалю Docudays UA.

 

Георгій Кобзар

 

 Джерело: http://www.centrduma.org.ua/news/socialni_pracivniki_chugujivshhini_peregljanuli_dokumentalni_filmi_pro_prava_ljudini/2013-11-25-65

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024