У Львові стартував ювілейний Docudays UA

У Львові стартував ювілейний Docudays UA

17 жовтня 2013

15 жовтня 2013 року у Львові стартував 10 Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Вранці організатори й партнери фестивалю провели в книгарні «Є» прес-конференцію з нагоди його відкриття. А вже в обід «ELSA Львів» розпочали фестивальну програму альманахом «Відкритий доступ» (Україна, 2013). Фільм порушує проблему отримання доступу людей до публічної інформації в Україні.

Цього ж дня увечері відбулась спеціальна подія Мандрівного фестивалю –  показ фільму «Губін» та зустріч продюсера і режисера стрічки Ігоря Чайки з глядачами, яка проходила в  пабі «Люфт».

Гості фестивалю з цікавістю дивились екранізовану історію головного героя фільму Володимира Губіна. Однак не менш захопила й інша проблематика фільму – нищення пам’ятки архітектури, що так знайома мешканцям Львова.

 Глядачі підкреслювали важливість мандрування цієї стрічки разом із фестивалем не тільки для того, щоб підняти проблему рейдерського захоплення млина на загальноукраїнський рівень для подальшого громадського спротиву цьому, а й для того, щоб популяризувати головного героя та допомогти йому стати «своїм серед своїх» з-поміж односельців та отримати від них підтримку й розуміння.

Також відзначено, що доцільно буде показати цей фільм на Вінниччині – регіоні, де відбуваються події.

Це не перший показ цього фільму у Львові, однак більшість присутніх сказали, що дивилися його вперше.

Львівські глядачі тепло зустріли Ігоря Чайку, який часто привозить до Львова свої фільми і навіть зняв про наше місто кілька з них.

Команда Мандрівного фестивалю у Львові вдячна режисерові Ігорю Чайці  за фільм та участь у фестивальній програмі і бажає успіхів, натхнення і сил у подальшій роботі у сфері кінодокументалістики.

Слова вдячності передаємо львівському гурту «ОПІУМ» за гарне продовження вечірньої святкової програми з нагоди відкриття фестивалю. Своїми піснями вони створили чудову атмосферу для завершення першого фестивального дня.

Окрема подяка Соломії Іськів за надання для цього заходу приміщення в пабі «Люфт» та сприяння в проведенні фестивалю, інформаційній підтримці.

 

Побачимось на фестивалі!

 

 

Ніна Хома

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024