Фільм «Путінські ігри» не пускають до Чернігова

Фільм «Путінські ігри» не пускають до Чернігова

26 листопада 2014

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA у Чернігові мав відкритися показом документального фільму «Путінські ігри» - про фантастичну корупцію в Російській Федерації під час підготовки до зимової Олімпіади в Сочі. Показ фільму був запланований на 1 грудня,  17.00 в місцевому кінотеатрі ім. Щорса, що належить комунальному підприємству «Чернігівкіно».  Але регіональний партнер Docudays UA у Черніговській області Геннадій Висоцький (міська молодіжна громадська організація «М'АРТ») повідомив:  «Директор «Чернігівкіно» Олександр Мельник відмовив нам у показі фільму «Путінські ігри». Відмову ніяк не аргументував. Можливо, хтось із обласних чиновників дав команду не пускати стрічку в кінотеатр - адже «Чернігівкіно» підпорядковане Чернігівській обласній раді. Але це мої здогадки».


Цікаво, що в минулі роки Мандрівний фестиваль Docudays UA безперешкодно показував в регіонах фільми про корупцію й диктатуру  в Росії – «Правосуддя для Сергія» (режисери Ганс Германс, Мартін Маат, Нідерланди), «Любіть мене, будь ласка» (режисер Валерій Балаян) та інші. У 2013 році в деяких містах представники влади всіляко намагалися не допустити покази фільму «Межигір'я» (режисер Володимир Тихий) із циклу «Відкритий доступ». Які мотиви спонукали чиновників Чернігова відмінити показ фільму «Путінські ігри», незбагненно.

 

Додамо, що учора, 25 листопада, у Чернігові відбулася прес-конференція з приводу початку Мандрівного фестивалю. На зустрічі з ЗМІ Геннадій Висоцький озвучив відмову «Чернігівкіно» показати «Путінські ігри».  За словами регіонального партнера Мандрівного, після прес-конференції він отримав лист від місцевого журналіста: «Я додзвонився у «Чернігівкіно». Там сказали, що відмовили, бо нема куди вклинити фільм, оскільки «Поводир» показують шість разів на добу. Я потім подзвонив у кінотеатр «Щорса». Виявилося, що «Поводир» показують лише 4 рази на добу!» 

Алла Тютюнник, член Організаційного комітету Docudays UA, член правління Української Гельсінської спілки з прав людини

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024