«Обличчя свободи» повернулися з мандрів Україною

«Обличчя свободи» повернулися з мандрів Україною

31 грудня 2014

У 2014 році разом із Мандрівним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA регіонами України мандрувала виставка світлин «Обличчя свободи. Майдан» авторства відомого українського фотографа Ігоря Гайдая. Прем’єра експозиції відбулася ще у березні під час основної частини фестивалю Docudays UA у Києві. Це зібрання портретних фотографій, зроблених під час подій на київському Майдані. Унікальність фотографій, які дають змогу розглянути детально учасників подій, що вже увійшли до новітньої української історії під назвою революції Гідності, викликала зацікавлення і в регіональних партнерів фестивалю. Тому команда фестивалю вирішила організувати покази виставки в інших містах України.

 

Із пропозицією влаштувати у себе виставку зголосилося більше десяти регіональних партнерів фестивалю. Заявки надходили як від обласних центрів, так і від менших містечок України. В результаті було прийнято рішення привезти виставку до п’яти міст – Запоріжжя, Чернівців, Кіровограда, Чернігова та Львова.

 

Жваве зацікавлення експозицією, звісно, великою мірою пояснюється актуальністю теми виставки. Але водночас цей інтерес можна потрактувати як і свідчення того, що в регіонах України, на жаль, нечасто випадає нагода організувати та провести культурні заходи такого рівня.

 

Унікальності заходам додав ще й той факт, що автор виставки Ігор Гайдай погодився супроводжувати її під час подорожі. Він був присутнім на відкритті у всіх п’яти містах і брав участь у прес-конференціях з цієї нагоди. Представники місцевих медіа могли почути від автора фотографій детальніше про те, як зародилася ідея серії та про унікальні обставини, за яких вона створювалася. А ще Ігор Гайдай провів у всіх містах майстер-класи на тему авторських фотопроектів. Усі бажаючі могли довідатися, як спланувати власний проект і вдало його втілити.

 

Окрім того, що подія посприяла пожвавленню культурного життя у регіонах, майстерно зроблені портретні фотографії допомогли розширити уявлення про різноманіття учасників революційних подій, спонукали замислитися  про активну громадянську позицію та індивідуальну відповідальність. Сподіваємося, що проведення цієї виставки надихне регіональних партнерів фестивалю на подальшу роботу в цьому напрямку, а також сприятиме розвиткові культурних та громадських інституцій на місцях.

 

Надія Чушак, координатор правоосвітніх і правозахисних програм Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024