Мандрівний у Луцьку відкрився піснями барда Зиновія Медюха

Мандрівний у Луцьку відкрився піснями барда Зиновія Медюха

25 листопада 2014

Фільмом про Майдан у Луцьку відкрився Мандрівний Docudays UA. Глядачам продемонстрували уривки відеозаписів подій трьох місяців розгортання Майдану в Україні, розділені на підтеми: «Воля або смерть», «Київська міська адміністрація», «Зуби Леніна», «Метро», «Батьківська хата», «Мирний протест Маші», «Сенс? Хрін його знає», «Пошук лідера», «Бруківка за бруківкою».

 

Особливістю цієї картини є те, що її автори не показали найбільш «гарячих» кадрів з Євромайдану у Києві: не було кадрів розгону та побиття студентів у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року, а також розстрілів снайперами майданівців 18-20 лютого 2014 року.

«Євромайдан. Чорновий монтаж» демонстрували з англійськими субтитрами, які перекладали усе, що говорили герої картини. У такому ж вигляді стрічка візьме участь у кінофестивалі IDFA в Амстердамі, який є своєрідним «Оскаром» для документального кіно.

 

Після завершення показу слово взяли лучани, які безпосередньо брали участь у розгортанні подій минулої зими під час Революції гідності в Києві, серед яких Мирослав Ватащук, Сергій Шаповал, Богдан Климчук, Ольга Нечитайло та інші активісти. Всі вони висловлювали власні думки щодо розгортання Майдану.

 

Особливим гостем презентації фільму став бард Зиновій Медюх (на фото) зі Львівщини, котрий входив до «Нічної Варти Майдану». Чоловік заспівав авторську пісню про Революцію гідності.

 

Також усі присутні вшанували загиблих героїв Майдану хвилиною мовчання та заспівали Гімн України.

 

Фото та відео з події за посиланням

 

Джерело: volynpost.com

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024