У Франківську говорили про зміни до екологічного законодавства

У Франківську говорили про зміни до екологічного законодавства

21 грудня 2016

Нещодавно в приміщенні івано-франківської Ратуші відбулася фотовиставка «Думайдан: збереження зелених зон у містах і селищах», яку організувала громадська організація «Молода Просвіта» як правоосвітній захід у межах Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

 

Ініціатором проекту стала Українська Гельсінська спілка з прав людини за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Мета події – привернути увагу загалу до наявних проблем знищення дерев, парків, скверів у містах. Виставка містить декілька серій робіт різних авторів, які були свідками чи безпосередніми учасниками боротьби проти незаконних вирубок зелених насаджень, засипання водойм від Харкова до Тернополя.

 

Під час вітань, окрім гостей з Києва та Харкова, до слова долучилися секретар міської ради Савчук Оксана, еколог, член Міжнародної Академії екологічного права МСОП ООН Романко Світлана та громадський діяч Случик Тарас. Спікери згадували про місцеву акцію «Вільне озеро», збереження лип на вулиці Шевченка та інше.

 

 

Після завершення урочистостей розпочалася друга частина заходу – експертне обговорення проекту змін до національного екологічного законодавства. У ньому взяли участь місцеві політики, науковці, громадські діячі та інші зацікавлені мешканці.

 

«Внести деякі уточнення, доповнення й зміни – украй важливо, – вважає активіст Денис Квасов, – адже мова йде про середовище, у якому ми живемо і яке впливає на нас, на наше здоров'я й комфорт».

 

Завідувач кафедри кримінального права й процесу Івано-Франківського університету права Петро Мельник зазначив, що доцільно збільшити санкцію за знищення або пошкодження зелених насаджень.

 

«Така кількість людей, яка взяла активну участь в обговоренні, свідчить тільки про одне – тема надзвичайно важлива для Прикарпаття», – підсумувала організаторка Євгенія Бардяк.

 

Загалом експертне обговорення в широкому колі тривало понад чотири години. Результатом стало понад півсотні правок і заміток, які буде опрацьовано, як зазначила експертка Олена Сапожнікова, і передано наприкінці року представникам законодавчого органу.

 

Текст та фото: Євгенія Бардяк

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022