Кіровоградщина: кіно, що говорить про права людини

Кіровоградщина: кіно, що говорить про права людини

06 грудня 2016

В останні дні листопада ХІІІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA мандрував по Олександрійському та Знам’янському районах Кіровоградщини разом з ГО «Взаємодія». Учні місцевих шкіл та працівники відділу освіти Олександрійської РДА мали нагоду подивитися документальні фільми цьогорічного Docudays UA.

 

Особливе враження на учнів 5-7 класів справив фільм німецького режисера Андре Гьормана «Кровлі: кожному ковбою потрібен свій кінь». Як і їхні однолітки з Компаніївського району, діти з Нової Праги, Олександрії та Суботців співпереживали головному героєві, який доклав чимало зусиль, щоб досягти своєї мети.

 

 

А старшокласники Нової Праги після перегляду фільму «Тягар доказів» (Німеччина, режисер Стефан Кессіссоглу), під час обговорення, дійшли висновку: проблема біженців потребує негайного вирішення, бо люди страждають і можуть втратити найцінніше – життя.

 

 

Також старшокласники в Суботцях мали нагоду подивитися короткометражні фільми «Highnoon у Вінті» (Швейцарія, режисер Дмитро Тяжлов) і «Ще один день в Єгипті» (Сербія, Швейцарія, режисери Коріна Швінґрубер Іліч та Нікола Іліч). І зазначили, що документальні фільми виявилися дуже цікавими і змушують задуматися й згадати про права людини.

 

Та не тільки діти мали змогу подивитися кіно. Працівники Олександрійського районного відділу освіти також переглянули фільми з колекції Docudays UA. Окрім «Кровлі» Андре Гьормана та «Загублених» режисерки Світлани Шимко, їм був показаний фільм швейцарських режисерів Франчески Скалісі й Марка Олекси «Моріом». Цікавим було те, що реакція працівників відділу освіти була схожа на реакцію дітей. Коментуючи «Загублених» вони також думали спочатку, що це злодій нишпорить у валізі, і так само пишалися героєм фільму «Кровлі». Історія бангладешської красуні Моріом викликала обурення глядачів через порушення прав людини в цій країні.

 

 

Насиченим видався й останній день фестивалю. 1 грудня відбувся семінар для вчителів Компаніївського району, на якому учасники не лише переглянули й обговорили документальне кіно, а й набули навички організації дискусії після переглядів.

 

Текст та фото: Олена Мірхайдарова, координатор фестивалю в Кіровоградській області

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022