Кременчук стартував фільмом про активістку з Китаю

Кременчук стартував фільмом про активістку з Китаю

23 листопада 2016

21-го листопада в Кременчуці стартував Мандрівний фестиваль Docudays UA.

 

Перший цьогорічний кременчуцький показ відбувся в університеті. Студенти-психологи мали змогу подивитися фільм «Задириста горобка» режисерки Нанфу Вонґ. Стрічка змагалася в програмі фестивалю DOCU/ПРАВО.

 

У своєму фільмі молода режисерка Нанфу Вонґ слідує за вільнодумною активісткою Йє Хайєн (на прізвисько Задириста горобка), щоб виразити свій протест щодо сексуального насильства, якого зазнали від директора шестеро учениць молодшої школи. Активісти, на яких стоїть клеймо ворогів держави, змушені переживати допити, цькування та арешти. Але Горобка, знана своєю інформаційно-пропагандистською діяльністю, спрямованою на захист прав працівників секс-індустрії, продовжує боротися за права жінок та дівчат. І суттєво допомагають їй у цьому соціальні мережі.

 

 

Дискусія після фільму тривала не менше, ніж сама картина. Говорили про жінок: про їхню поведінку, манеру одягатися й поводитися, участь або неучасть у громадських активностях, турботу або недбалість стосовно власних дітей.

 

Також цього дня показали українську стрічку «Остап» у Центральній бібліотеці Кременчука студентам медичного коледжу. А у вечері в «Просторі Ідей» місцеві жителі мали нагоду подивитися документальний фільм «Звіть мене Маріанною» – особливу історію від режисерки Кароліни Белявської про неприйняття іншості.

 

Цього дня кінострічки дивилися також у Горішніх Плавнях, Олександрії та Світловодську.

 

 

А 22-го листопада у холі міськвиконкому Кременчука презентували виставку постерів на тему «Корупція – це…» Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни». Тут на круглому столі про доступ публічної інформації говорили також про інструмент створення та налаштування ефективних стосунків між владою і громадою, про адептів збору інформації та зловживання доступом до інформації.

 

 

Цього ж дня у місті відбулося кілька відкритих показів (в «Просторі Ідей», альтернативному культурному центрі #Adapter та «Рок-каві»). Тут показали «Живу ватру» Остапа Костюка, «Алісу в країні війни» Аліси Коваленко та Любов Дуракової, а також «Дивні частинки» Дениса Клєблєєва.

 

Традиційно покази та обговорення фільмів Мандрівного Docudays UA відбуватимуться в будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах та культурних центрах, книгарнях, бібліотеках. Глядачі матимуть нагоду поспілкуватися з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями.

 

Джерело: prostir.org.ua

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022