Мандрівний у Луцьку відкрився фільмами про громадські ініціативи

Мандрівний у Луцьку відкрився фільмами про громадські ініціативи

30 листопада 2016

Уже втретє в Луцьку стартує Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Відкрили його стрічки із циклу «Енциклопедія Майдану» режисера Сергія Лисенка.

 

Близько двох років українські документалісти фільмували громадські ініціативи, що з'явилися на Майдані. Десять короткометражних стрічок в «Енциклопедії Майдану» — це історії про волонтерів, військових медиків на сході країни, інформаційні битви та боротьбу з розчаруванням. У Луцьку показали три короткометражні фільми: «Євромайдан SOS», «Крим SOS», «Мова» – стрічки, яких об’єднує тема життєвого вибору.

 

Одна з активісток громадської ініціативи «Євромайдан SOS» і героїнь однойменної стрічки Олександра Романцова розповіла, що революційні події в країні змусили її по-іншому подивитися на власне життя. Одного дня вона зробила свій вибір: залишила роботу в банку й зайнялася правозахистом.

 

«Майдан відбувся тому, що люди хотіли, аби поважали їхні права та людську гідність. Після революції ми не припинили свою роботу, бо наші «Майдани» тривають: у когось у Міністерстві фінансів, у когось в освітній сфері, хтось їздить, як я, шукає безвісти зниклих. Анастасія Розлуцька, героїня фільму «Мова», яка координує безкоштовні курси української мови, пізніше стала ініціаторкою системи «Prozorro». Ми маємо фіксувати злочини, які відбуваються зараз на сході України, мусимо контролювати владу й щодня змінювати нашу країну», – зазначила Олександра Романцова.

 

 

Про те, наскільки важливо бути чесними перед собою, упроваджувати реальні зміни у своєму місті, на своїй вулиці чи будинку, не мовчати й не бути учасниками корупційних схем, наскільки важливо розмовляти українською, знати свою історію й культуру, аби не повторився третій Майдан, – після перегляду стрічок говорили активісти луцького Євромайдану.

 

 

Також, окрім перегляду та обговорення фільмів, учасники зустрічі мали змогу долучитися до Марафону підписання листів від міжнародної організації Amnesty International Ukraine, аби підтримати незаконно ув’язнених осіб в усьому світі.

 

У Луцьку фестиваль триватиме до 10 грудня включно.

 

На фото — кадр з фільму «Мова»

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022