Стрічки з Docudays UA показали у в'язницях Маріуполя

Стрічки з Docudays UA показали у в'язницях Маріуполя

25 листопада 2016

Пенітенціарні установи Маріуполя, а саме Маріупольське СІЗО, МВЦ-138, ПВК-107, через рік знову зустрічали найкращі документальні фільми про права людини з програми Мандрівного фестивалю.

 

Тут показали три стрічки: «10 секунд» Юлії Гонтарук, «Все йде за планом» Миколи Дондюка та «Євромайдан SOS» із циклу «Енциклопедія Майдану» режисера Сергія Лесинка.

 

Після показів організатори з «Приазовської правозахисної групи» та «Клубу «Майбутнє» традиційно провели обговорення з глядачами порушених у фільмі тем. Особливий інтерес викликала стрічка «Десять секунд» режисерки Юлії Гонтарук. Адже історія, описана у фільмі, так чи інакше торкнулася всіх маріупольців. В основі фільму – події після 24 січня 2015 року (обстрілу житлового кварталу «Східний» у Маріуполі). Фільм про те, як швидко може змінитися життя, і про те, як навіть після непоправного є речі, які лишаються незмінними.

 

Цьогоріч фестиваль пропонує насичену програму стрічок, які порушують питання, спільні як для України, так і всього світу. Загалом, це понад сорок найкращих українських та іноземних документальних фільмів – серед них потужні історії про активізм, реабілітацію після війни, а також несприйняття іншості.

 

Центральна ж тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії». Адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. У Маріуполі фестиваль триватиме до 7-го грудня.

 

Розклад показів можна побачити в календарі на сайті фестивалю.

 

На фото: кадр з фільму «Євромайдан SOS»

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022