У Скадовську учасники АТО обговорили права людини

У Скадовську учасники АТО обговорили права людини

06 грудня 2016

Уперше на Херсонщині, в рамках 13-го Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, відбуваються покази для учасників АТО у районах області.

 

Перший показ відбувся у курортному Скадовську. Організатор показу фільмів для учасників АТО - ГО «Південь». Координаторкою цього проекту виступила юриста Фонду милосердя та здоров'я Олена Старюк. Подивитись документальне кіно про права людини прийшли учасники АТО з родинами та громадські активісти.

 

 

У Скадовську показали дві стрічки: «Українські шерифи» та «Аліса в країні війни». Бійцям дуже сподобавалась стрічка Романа Бондарчука «Українські шерифи». Глядачі дуже жваво обговорювали фільм, який бореться за право номінуватись на «Оскар». Дехто з колишніх бійців і сам планує стати шерифом у своєму населеному пункті, аби допомагати підтримувати порядок. Усі присутні зійшлись на одному: якщо хочеш змін - починай із себе. І неважливо, це зміни в одній родині чи цілій країні.

 

 

Після перегляду кіно, бійці отримали юридичну консультацію. Найболючіше для них питання - отримання обіцяних земельних ділянок. Багатьом бійцям прийшли офіційні відмови від райадміністрацій, бо, на думку чиновників, вільної землі немає. Також військові хотіли дізнатись, як зареєструвати громадські організації.

 

Покази документального кіно про права людини для бійців АТО на Херсонщині тривають. Наступний показ відбудеться у Голій Пристані.

 

Єлена Піменова

Джерело: Вгору

 

На фото - кадр з фільму «Українські шерифи»

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022