Покази в Сумах. На іншому боці лінії вогню
Покази в Сумах. На іншому боці лінії вогню
25 листопада у рамках Мандрівного Docudays UA у Сумах відбувся показ українських документальних стрічок - фільму «Люди, які прийшли до влади» Олексія Радинського та Томаша Рафи і картини «Остап» Тараса Дроня.
У стрічці «Остап» йдеться про двох братів: один із них у Львові вдома, інший – у полоні в Донецьку, лежить у лікарні після останніх боїв за донецький аеропорт. Вони обидва вірять, що ще зустрінуться. Стрічка «Люди, які прийшли до влади» розповідає про розвиток подій в березні-квітні 2014 року на іншому боці лінії вогню, у так званій «ДНР».
Незважаючи на ситуацію, що склалася навколо показу фільму «Люди, які прийшли до влади» у Миколаєві, у просторі Агенції промоції «Суми» зібралася повна зала. Завдяки скайп-ввімкненню після перегляду фільму присутні змогли наживо поспілкуватися з його режисером Олексієм Радинським. Він розповів, як знімав фільм, що хотів сказати цим фільмом глядачам, відповів на усі питання присутніх.
«Фільм Олексія Радинського – це фільм-спроба зрозуміти, чому озброєний конфлікт у Донецькій та Луганській областях був неминучий. Фільм починається титрами про те, що 1 березня 2014 року починається «російська весна» - вторгнення військових сил РФ на територію України. Далі картина послідовно показує тих представників населення, які підтримують російську окупацію, та що вони в результаті отримали. Фільм добре передає настрій суспільної історії, страху і агресії, які й привели до війни. «Люди, які прийшли до влади» - це документ, який не має ні дикторського тексту, ні внутрішньої аналітики; його трактує той, хто дивиться», - говорить кінокритик Наталія Серебрякова.
Утім, фінал стрічки не залишає можливостей для різних трактувань фільму: жінку, яка на початку радісно зустрічала «нову владу», в останніх кадрах озвірілі сепаратисти тягнуть до катівні – усього лише за слова, які їм не сподобалися.