Покази в Сумах. На іншому боці лінії вогню

Покази в Сумах. На іншому боці лінії вогню

30 листопада 2016

25 листопада у рамках Мандрівного Docudays UA у Сумах відбувся показ українських документальних стрічок - фільму «Люди, які прийшли до влади» Олексія Радинського та Томаша Рафи і картини «Остап» Тараса Дроня.

 

У стрічці «Остап» йдеться про двох братів: один із них у Львові вдома, інший – у полоні в Донецьку, лежить у лікарні після останніх боїв за донецький аеропорт. Вони обидва вірять, що ще зустрінуться. Стрічка «Люди, які прийшли до влади» розповідає про розвиток подій в березні-квітні 2014 року на іншому боці лінії вогню, у так званій «ДНР».

 

 

Незважаючи на ситуацію, що склалася навколо показу фільму «Люди, які прийшли до влади» у Миколаєві, у просторі Агенції промоції «Суми» зібралася повна зала. Завдяки скайп-ввімкненню після перегляду фільму присутні змогли наживо поспілкуватися з його режисером Олексієм Радинським. Він розповів, як знімав фільм, що хотів сказати цим фільмом глядачам, відповів на усі питання присутніх.

 

«Фільм Олексія Радинського – це фільм-спроба зрозуміти, чому озброєний конфлікт у Донецькій та Луганській областях був неминучий. Фільм починається титрами про те, що 1 березня 2014 року починається «російська весна» - вторгнення військових сил РФ на територію України. Далі картина послідовно показує тих представників населення, які підтримують російську окупацію, та що вони в результаті отримали. Фільм добре передає настрій суспільної історії, страху і агресії, які й привели до війни. «Люди, які прийшли до влади» - це документ, який не має ні дикторського тексту, ні внутрішньої аналітики; його трактує той, хто дивиться», - говорить кінокритик Наталія Серебрякова.

 

Утім, фінал стрічки не залишає можливостей для різних трактувань фільму: жінку, яка на початку радісно зустрічала «нову владу», в останніх кадрах озвірілі сепаратисти тягнуть до катівні – усього лише за слова, які їм не сподобалися.

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022