Дитяча програма Мандрівного у Львові

Дитяча програма Мандрівного у Львові

21 листопада 2016

Упродовж 15-17 листопада в Національному музеї-меморіалі в рамках Мандрівного Docudays UA відбулися спеціальні події для школярів Львова.

 

Учні 9 класу СШ № 20 м. Львова мали нагоду подивитися короткометражний фільм «Мова» із циклу «Енциклопедія Майдану» режисера Сергія Лисенка. І після показу активно брали участь у дискусії – говорили про проблему двомовності, статус державної мови, відголос русифікації сьогодні, проводили паралелі між історією й сучасністю.

 

Не менш цікаве обговорення було й після перегляду фільму «Кроулі: кожному ковбою потрібен свій кінь». Дітей зі СЗШ № 55 вразило те, що є люди, які можуть жити в трейлері за відсутності телефону та Інтернету, і не деінде, а в Америці. Говорили також і про право людини на самореалізацію, про взаєморозуміння й підтримку.

 

 

15-літні учні Львівської ЗОШ №43 прийшли на показ короткометражного фільму «Reve ta stohne on tour». Цю стрічку української режисерки Надії Парфан, яка розповідає про поневіряння за кордоном і на Батьківщині двох музикантів із Києва, обрала для обговорення модераторка Вікторія Садова.

 

«Не знаю, хто в підлітковому віці – а особливо серед хлопців – не хотів створити свого музичного гурту для творчого самовияву, тому сподівалася, що фільм стане ключиком до розмови про проблеми, дотичні до тем гідного життєвого рівня, міграції, безробіттю, свободі висловлювання тощо», – розповіла модераторка.

 

Окрім цього, протягом фестивальних показів школярі відвідали екскурсію музеєм «Тюрма на Лонцького». З нагоди 40-річчя створення Української Гельсінської групи співробітниця музею Ірина Єзерська розповідала школярам про правозахисний рух в Україні часів радянської окупації. Учні ознайомилися не лише з біографіями та діяльністю найактивніших членів УГГ, а й з репресіями тоталітарного режиму проти інакодумців, побачили в музейній експозиції умови їх ув’язнення.

 

 

Також учні СЗШ №31 та Львівської української гуманітарної гімназії ім. О. Степанів мали нагоду подивитися кілька короткометражних стрічок із циклу «Енциклопедія Майдану». Після фільмів «Крим SOS» і «Хоттабич та його команда» відбулися не менш насичені дискусії. Обговорювали такі поняття, як «анексія», «мігранти», «внутрішньо переміщені особи», «волонтер», «громадська організація», «депортація».

 

Більше про враження від програми читайте в матеріалі

 

Джерело: Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького»

Фото: Дмитро Шацький

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022