Харків: дискусії, майстер-класи й найкраще документальне кіно
Харків: дискусії, майстер-класи й найкраще документальне кіно
Четвертого листопада Мандрівний фестиваль Docudays UA почався в Харкові. Тут на глядача чекає більше тижня відкритих показів кращого неігрового кіно та десятки різноманітних правоосвітніх заходів у школах, вишах, колоніях і центрах культури.
Мандрівний фестиваль відкрився фільмом «Аліса в країні війни» режисерок Аліси Коваленко та Любов Дуракової в кінотеатрі 8 ½. Це історія про подорожі та особистий щоденник української дівчини-документаліста, яка стикається з проблемою вибору так само, як і більшість громадян її країни, коли історичні події раптово вриваються в особисте життя. Режисерки представили фільм глядачам особисто.
«Завжди тривожно почуваєшся, а чи сприймуть фільм у регіонах. Цьогоріч так само інтрига тривала до моменту, поки не ввімкнули світло. Сльози й тиша. Думаю, що якби нас не підтискав строгий графік кінотетарів, то спілкування після перегляду фільму було б нескінченним», – розповідає Ігор Кофман, регіональний координатор фестивалю.
«Наступного дня режисерки вже представляли стрічку в Академії національної гвардії України. Провели майстер-клас для студентів кафедри медіа-комунікацій Національного університету ім. Каразіна, де розповіли про прийоми роботи в зоні бойових дій. Також у нас уже відбувся показ фільму «Звіть мене Маріанною» і обговорення з глядачем після на тему «Стать – це право, обов'язок, експресія... ваш варіант?». І попереду в нас ще більше тижня відкритих сеансів у кінотеатрі й десятки заходів для різних слухачів: у школах, ВНЗ, для співробітників нової патрульної служби, колоніях».
Цього року фестиваль пропонує насичену програму стрічок, які порушують питання, спільні як для України, так і всього світу. Загалом, це більше сорока найкращих документальних фільмів України та світу – серед них і потужні історії про активізм, реабілітацію після війни, а також несприйняття іншості та бунтівний підхід до освіти.
Покази триватимуть до 10 листопада в кінотеатрі 8 ½. Вхід – вільний. Розклад можна знайти в календарі на сайті фестивалю.