Фестиваль на Сумщині почався з «Десяти секунд»

Фестиваль на Сумщині почався з «Десяти секунд»

04 листопада 2016

1 листопада на Сумщині стартував Мандрівний фестиваль Docudays UA. Наступні два місяці тут показуватимуть кращі неігрові фільми, відзначені міжнародними форумами документального кіно.

 

Перший показ відбувся в Охтирці на Сумщині. Тут, у Центральній міській бібліотеці, показали українську стрічку «Десять секунд» режисерки Юлії Гонтарук. В основі фільму – події після 24 січня 2015 року (обстрілу житлового кварталу «Східний» в Маріуполі). Історія про те, як швидко може змінитися життя, й про те, як навіть після непоправного є речі, які лишаються незмінними.

 

Цьогоріч фестиваль пропонує насичену програму стрічок, які порушують питання спільні як для України, так і всього світу. Загалом це більше сорока найкращих документальних фільмів України та світу - серед них і потужні історії про активізм, реабілітацію після війни, а також несприйняття іншості та бунтівний підхід до освіти.

 

«Цього року ми хочемо зробити більший акцент на молодіжній аудиторії – спонукати їх до аналізу та рефлексій. Адже документальне кіно допомагає нам через образи, сюжети й героїв, які показані в стрічках, розуміти ті проблеми, що маємо сьогодні в царині прав людини. Окрім того, Мандрівний фетиваль на Сумщині поєднує не лише кіно у своїй програмі, а й правоосвітні заходи для найрізноманітніших аудиторій», – розповідає Юлія Тарасенко, координаторка Мандрівного фестивалю документального кіно Docudays UA у програмі «Пряма мова».

 

Покази на Сумщині відбуватимуться в будинках культури, молодіжних клубах, бібліотеках, школах, гімназіях. Вхід на всі заходи в рамках фестивалю – вільний. Розклад показів доступний у календарі на основному сайті фестивалю.

 

Детальніше про програму заходів на Сумщині дивіться в ефірі програми UA: СУМИ:

 

 

На фото - кадр з фільму «Десять секунд» Юлії Гонтарук

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Вересень—Грудень 2022
Якими були чотири місяці 18 Мандрівного Docudays UA
Новини
19 січня 2022