Кіно на Вінниччині: шукаючи свою думку

Кіно на Вінниччині: шукаючи свою думку

05 грудня 2016

Міжнародний мандрівний фестиваль Docudays UA мандрує Вінниччиною вже дев’ятий сезон поспіль, щоразу розширюючи свою географію.

 

Цього року з 1 по 20 грудня можливість переглянути кращі зразки документалістики матимуть жителі Вінниці, Хмільника, Літина, Бару, Немирова, Липовця, Жмеринки. Вперше фестиваль завітає до Козятина та Погребища. У районних центрах кінопокази відбуватимуться у бібліотеках, будинках культури та просто в сільських хатах. А в обласному центрі денні сеанси можна буде відвідати в обласній бібліотеці імені Тимірязєва, а вечірні – у книгарні «Є».

 

Після перегляду кожної стрічки громадські активісти проводитимуть обговорення кінокартини. Також планують організувати кілька тренінгів для молоді.

 

«Права людини – це така галузь, яка завжди потребує просвіти. Саме тому ми виступили з ініціативою і запросили до Вінниці Docudays UA, бо хотіли дивитися інше кіно, ніж в телевізорі, хотіли вчитися. Вінниця долучилися до кінопоказів у 2008 році і перший кіноклуб ми облаштували у приватній квартирі, – розповідає організатор фестивалю у Вінницькій області, голова громадської організації «Подільський центр соціальних технологій» Оксана Яцук. – Цьому році ми приймаємо Docudays UA вже дев’ятий раз і щасливі з того, що географія фестивалю розширюється. Тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації... Особливість вінницьких кінопоказів в тому, що після перегляду ми тривало обговорюємо побачене. І я, навіть, не знаю, що цікавіше сам фільм, чи процес його обговорення. Перегляд таких документальних фільмів допомагає людям розвиватися, мати інший погляд на події, які відбуваються у світі, країні чи громаді. Не мислити штамами, а шукати свою думку».

 

 

У Вінниці фестиваль стартував з вітчизняної кінострічки про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла на фоні сучасних змін «Жива ватра».

 

Попереду на глядачів чекає насичена програма з фільмів, які порушують питання спільні як для України, так і всього світу. Це, зокрема, фільми про несприйняття іншості («Звіть мене Маріанною» Кароліни Белявської), жіночий активізм за авторитарних режимів («Жіноча «Солідарність» Марти Дзідо й Пьотра Шлівовського). «Полоскотати» емоції обіцяє цикл фільмів «Енциклопедія Майдану» – це історії про спалах громадянської активності в Україні. Цікавим є той момент, що більшість з презентованих фільмів відзняті молодими українськими режисерами, причому як професійними, так і аматорам. Через це кожен глядач має можливість знайти фільм для себе – чи про політичні перипетії, чи про внутрішній світ людини.

 

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Фото зі сторінки фестивалю у «Фейсбук»

Джерело: День

21 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Листівка на Різдво від Мандрівного
Новини
24 грудня 2024
Як ми осмислювали «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя»: підсумки 21 Мандрівного Docudays UA
Новини
23 грудня 2024
Пам’ять, що надихає на боротьбу: спецподія 21 Мандрівного у Тернополі
Новини
20 грудня 2024
«Цьогорічна підбірка фільмів і Мандрівний були кращими. Звісно, до наступного року»
Новини
10 грудня 2024
Долі людей через об’єктив тоталітарної системи: у Херсоні показали фільм «Київські файли»
Новини
06 грудня 2024
Публічна історія на перетині із особистими рефлексіями: 21 Мандрівний Docudays UA у Харкові
Новини
05 грудня 2024
Бути разом – надважливо: нотатки та історії з Мандрівного у Запоріжжі
Новини
05 грудня 2024