Що ми знаємо про шкідливість пластику на довкілля? Освітні тренінги у Чернігівській школі

Що ми знаємо про шкідливість пластику на довкілля? Освітні тренінги у Чернігівській школі

25 листопада 2017

Що ми знаємо про шкідливість пластику та поліетилену на довкілля? Наскільки забруднює Землю одна звичайна батарейка? Як утилізують відходи в економічно розвиненіших країнах? Яка користь від пластикового сміття після його переробки? Над цими питаннями мізкують вчені та екологи всього світу. Адже сотні мільйонів тон відходів ми лишаємо на десятки поколінь своїм нащадкам, отруюючи землю, воду та повітря.

 

Тож невипадково цього року XIV Мандрівний фестиваль Docudays UA привертає увагу до проблем довкілля в Україні та світі, а також негативного впливу діяльності людини на природу. Цьогорічна концепція фестивалю має назву «4 градуси. Прощавай, людино!». Протягом останнього століття теми прав людини та проблеми довкілля розвиваються пліч-о-пліч, однак остання лише набирає популярності в українському контексті.

 

 

Про ці та інші питання ми поговорили з учнями та ученицями 10-го класу Чернігівської загальноосвітньої школи № 10. Події відбувалися спільно з представником громадської організації «ЕКО МІСТО» Михайлом Марухном. Він та регіональний координатор фестивалю Сергій Блєднов підготували презентацію про проблему зараження ґрунту від неправильної утилізації батарейок та загрози довкіллю від поліетилену й пластику. Окремо обговорили приклади свідомого споживання та практики із захисту довкілля.

 

Важливо, що учні й учениці не були лише слухач(к)ами, вони підготували й провели свій конкурсний флешмоб, мета якого – привернути увагу до забруднення довкілля пластиком. «Цей урок, насправді, не був сухою лекцією, оскільки проблеми довкілля безпосередньо стосуються виживання людини. Країна поступово змінюється, але найголовніше – змінюються самі діти, їх світогляд та сучасне мислення. Змінюються освітні заклади, які проводять подібні заходи та запрошують представників громадських організацій», – розповідає Сергій Блєднов.

 

 

Нагадаємо, що публічна програма показів Мандрівного Docudays UA на Чернігівщині стартує 30-го листопада.

 

Організатор події: ГО «МАРТ»

Фото: Сергій Блєднов.

20 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Жовтень — Грудень 2023
Мандрівний Docudays UA 2024 готується до старту
Новини
13 червня 2024